Pokud se někdo učí o koních, má plnou hlavu konin?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Jedna možnost – kdo chová koně, může myslet na to, že .získá koninu, tedy kůži nebo koňské maso. . Nebo zda není příliš cítit koninou = nezapáchá.
  2. Ale spíš myslíte na jiné koniny. Nemusí to tak být vždy. Když se někdo učí o kravách, volech či ptácích, dělá krávoviny,, voloviny či ptákoviny? Takže kdokoliv může dělat hlouposti, blbosti, mluvit nesmyslně atd. jak zní význam uvedených slov.

Příponou – ina se tvoří od zvířat živočišné produkty – kůže, maso atd. Ale také se tak pojmenovávaly zápachy podle výkalů = kraviny, koniy, kozloviny. (Význam přípony podle Náuky o slovní zásobě).

Takže zřejmě z toho významu vznikl přenesením expresívní význam – dělá koniny, kraviny atd. – něco nekalého, tím vlastně „zapáchá“. Opět jeden z expresívních významů – zapáchat – být u něčeho nekalého, nežádoucího či něco podobného udělat.

.

Další odpovědi
Agneta

Ano :DDD

abendsbrot23

Tak určitě. :D