Rokio

Pokud se někdo pokusí o sebevraždu a pak se odmítne léčit a následně má nařízenou ochrannou léčbu, má zápis v RT?

V případě, že se některá osoba pokusí o sebevraždu a pokus je neúspěšný a poté skončí na psychiatrii, přičemž se odmítne léčit a je následně je nařízená ochranná léčba, obdrží daný člověk zápis v rejstříku trestů?

A pokud ochranná léčba se nezapisuje do rejstříku trestů, kam se zapisuje?

Nejlepší odpověď
Edison

Ochranná léčba, ani ta nařízená soudem (nikdo jiný ji ani nařídit nemůže), není trestem. Nemá v RT vůbec co dělat. Ale bude to zapsáno ve zdravotní dokumentaci.

Další odpovědi
Drap

Pokud ji nařídí soud, tak podle mne zapsána bude, jinak ne
Všechny pokusy o sebevraždu jsou zaznamenány ve zdravotní dokumentaci daného jedince.

Evuše

Pokud spáchá trestný čin a je dotyčnému nařízena léčba, tak se záznam v RT objeví, Jinak ne.

ivzez

Opakovaná otázka stejného uživatele stále porušuje pravidla.

Projdi si své starší otázky → už víckrát jsme ti napsali,
že ochranná léčba není trest. V rejstříku trestů se tedy neobjeví.