Kepler

Pokud používáte elektrický brousek na nože, který můžete doporučit?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Používám kolečko do vrtačky https://im9.cz/iR/im­portprodukt-orig/01c/01cf­1bc2316d489ef52b03c3ad­cce2c4.jpg , je to nutnost, bo brousím nože nejen sobě a ty jsou obvykle ve stavu ostrosti spíše „příborového typu“. (znáš ženský co s noži dovedou, dělat to komplet ručně, tak na tom nechám ruce) Tohle je výborné na nahození základní fazóny, dál už brousím ručně na vodních kamenech. Bacha, dělají se různé hrubosti a vrtačka je třeba k tomu elektrická na 230V, nikoliv aku! (alespoň 2000+ otáček/min).

Další odpovědi
dudu

Otec byl řezník a já mu od mládí nože ostřil, ovšem ručně na tradičních brouscích. Zkoušel jsem to také na bruskách elektrických, ale bez valného výsledku. Nožů příliš ubývalo a ostří vyhovovalo tak na motyku. Nedávno jsem doma začal používat klasické brousky s diamantovým prachem, Závěrem je pak přetáhnu na kvalitní ocílce. Nemá to chybu.

jáára

Žádný.
_
E: Nechávám si brousit u brusiče, co nám chodí brousit do hospody.

odpovezhned

Na ty dnešní „nože“ ti nic nepomůže – možná laser a USB flashka s firmwarem od výrobce – kup si nové nože – zlatí komunisti a jejich výrobky

Kepler

alien: tak to mě nenapadlo a to mám doma jak elektrickou vrtačku, tak i i kameny do sklíčidla. Jenom budu muset sehnat ještě nějaký ten jemný šutr.

Kepler

dudu: já zatím mám jen takový ten kotoučkový brousek. Stačí párkrát protáhnout, ale stejně se to musí dodělat karborundum brouskem. Ocílka se mi vůbec neosvědčila, asi by měla být poněkud kvalitnější. No a hlavně je to všechno dost pracné a zdlouhavé, proto přemýšlím o tom elektrickém brousku, který za mně nastaví ten správný úhel a umí i nůžky.

dudu

Pro mě je ostrý nůž pouze pokud i při jemném tahu holí a k tomu většinou postačí několik tahů na ocílce. To ovšem dokáží jen nože vyšších kvality. Ty se v dnešní době dají pořídit tak za pětikilo a výše, stejně tak i ocílka.

jáára

Kup si.
A potom nové nože.

Kepler

Jáára: kolik jsi jich vyzkoušel?

jáára

tři.