Avatar uživatele
Kepler

Pokud používáte elektrický brousek na nože, který můžete doporučit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1501 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Používám kolečko do vrtačky https://im9.cz/iR/im­portprodukt-orig/01c/01cf­1bc2316d489ef52b03c3ad­cce2c4.jpg , je to nutnost, bo brousím nože nejen sobě a ty jsou obvykle ve stavu ostrosti spíše „příborového typu“. (znáš ženský co s noži dovedou, dělat to komplet ručně, tak na tom nechám ruce) Tohle je výborné na nahození základní fazóny, dál už brousím ručně na vodních kamenech. Bacha, dělají se různé hrubosti a vrtačka je třeba k tomu elektrická na 230V, nikoliv aku! (alespoň 2000+ otáček/min).

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Otec byl řezník a já mu od mládí nože ostřil, ovšem ručně na tradičních brouscích. Zkoušel jsem to také na bruskách elektrických, ale bez valného výsledku. Nožů příliš ubývalo a ostří vyhovovalo tak na motyku. Nedávno jsem doma začal používat klasické brousky s diamantovým prachem, Závěrem je pak přetáhnu na kvalitní ocílce. Nemá to chybu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

Žádný.
_
E: Nechávám si brousit u brusiče, co nám chodí brousit do hospody.

Upravil/a: jáára

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odpovezhned

Na ty dnešní „nože“ ti nic nepomůže – možná laser a USB flashka s firmwarem od výrobce – kup si nové nože – zlatí komunisti a jejich výrobky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

alien: tak to mě nenapadlo a to mám doma jak elektrickou vrtačku, tak i i kameny do sklíčidla. Jenom budu muset sehnat ještě nějaký ten jemný šutr.

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

dudu: já zatím mám jen takový ten kotoučkový brousek. Stačí párkrát protáhnout, ale stejně se to musí dodělat karborundum brouskem. Ocílka se mi vůbec neosvědčila, asi by měla být poněkud kvalitnější. No a hlavně je to všechno dost pracné a zdlouhavé, proto přemýšlím o tom elektrickém brousku, který za mně nastaví ten správný úhel a umí i nůžky.

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Pro mě je ostrý nůž pouze pokud i při jemném tahu holí a k tomu většinou postačí několik tahů na ocílce. To ovšem dokáží jen nože vyšších kvality. Ty se v dnešní době dají pořídit tak za pětikilo a výše, stejně tak i ocílka.

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Kup si.
A potom nové nože.

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jáára: kolik jsi jich vyzkoušel?

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

tři.

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek