Rokio

Pokud potencionální neopomenutelný dědic nechce brát psychofarmaka, můžou ho rodiče vydědit?

Děti patří mezi neopomenutelné dědice. Vydědit neopomenutelného dědice lze z těchto důvodů:

  • neprojevování zájmu o zůstavitele
  • úmyslný trestný čin, kde pobyt ve vězení činí alespoň 1 rok
  • neposkytnutí zůstaviteli potřebné pomocí v nouzi
  • vedení trvale nezřízeného života

O rodiče zájem projevuji (pomáhám jim, přispívám na domácnost, zajímám se o jejich problémy atd.), a dokonce navštěvují svoje prarodiče, nebyl jsem odsouzen za spáchání trestného činu, ani přestupku, už jednou jsem rodiči poskytl pomoc v nouzi (dal jsem mamce 12.000 Kč, které se později použily na operaci domácího mazlíčka) a nepiji, nekouřím, negamblím a pracuji.

Také nežijí marnotratně a nejsem zadlužený.

Nikde se v zákoně nepíše, že vysazení léků by mohlo být důvodem k vydědění.

Nejlepší odpověď
Drap

Je tam něco psáno o braní psychofarmak? Tak vidíš, odpověděl jsi sám.

Další odpovědi
johana 56

Nedodržování léčby /vysazení psychofarmak/ je zneužívání výhod, vyplývajících z posudků a rozhodnutí o zdravotním stavu.

„Děti patří mezi neopominutelné dědice.“
Děti by především neměly brát rodiče jen jako dilema zda ne/budou dědit a ještě za jejich života hledat ‚ne/příznivé kličky‘ v zákonech…

elkon

Pokud jsi svéprávný o dědictví nepřijdeš. Pokud jsi pako, měl bys brát to, co doktor napíše. Z dědictvím to nesouvisí.

Mc Merkurion

… se ptáš furt dokola … konečně pochop, že nebrání léků má vliv na úplně jiné věci … já osobně bych jim sebral minimálně důchod >>> když si myslí, že jsou zdravý, tak ať se živí sami a nesosají stát …