Avatar uživatele
anonym

Pokud položím na Odpovědi.cz otázku nebo dotaz, ptám se vlastně všech lidí nebo konkrétně jednotlivého člověka ?

A nejenom na Odpovědi.cz. Jde mi hlavně o psaní vět s oslovením. Například se zeptám (Který film se vám líbí ?) s tím, že se ptám všech. Nicméně jsem se u některých setkala, že se ve stejné otázce zeptali „Vám“, což znamená jednoho člověka. Jsou tedy nějaká pravidla pro psaní Vám/vám, Vy/vy a tak na internetu ? Velmi děkuji.

Doplňuji:
Tak bezvadně. 🙂 Jsem si právě také říkala, že se má psát „vám/vy“, ale právě, že jsem se setkala i s „Vám/Vy“, tak jsem si najednou nebyla jistá správností. Tak už vím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, Andělé, johana 56, Drap, Medulka, anonym, Vlk-Gabriela, Damiana, briketka10, Drakobijec před 4339 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Oslovení Vás, Vám píšeme jen v dopisech, ať jde o jednu nebo více osob.. Takže zde stačí písmenko malé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

ptáš se nás všech co tu jsme :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Nepovažuji to za osobní, takže i když oslovuji pouze jednoho člověka, velké písmeno nepoužívám. V mailu už pak samozřejmě ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lenisek01234

Ptáš se všech lidí ;) všichni to tady vidí ;)ú jsou to lidi všichni :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Otázka je pro všechny, tudíž se domnívám že by mělo být vám. Ale myslím, že neni ani potřeba takové věci řešit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A když se vás zeptám co pijete?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

jedného človeka, veľké V, všetkých, malé v.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek