Rokio

Pokud pes něco venku sežere a otráví se, čí je to chyba?

Tak ten prvopočátek jsou ti, co hází zbytky jídla na zem. Někteří to dělají schválně a ješte k tomu tu potravinu otráví. Je zde jednoznačný úmysl.

Pejskař naproti tomu nemusí stihnout zabránit psu sníst tu nechutnost. Dnes jsou spousta lidí takoví prasata, že zbytků jídla jsou skoro na každém rohu. Tady je nedbalost.

A před pár dny jsem četl článek, který se této problematiky týká. Zde je odkaz: https://www.no­vinky.cz/clanek/kri­mi-v-hradci-kralove-nekdo-policil-na-zvirata-otravene-uzeniny-nekolik-psu-se-uz-otravilo-40462283
zdroj: novinky.cz

Nejlepší odpověď
Disraeli

Pokud je v tom úmysl, tak hlavně toho, kdo to otrávil. Jinak psa. 😅 Otázkou je, které další otrávené jídlo tam je a proč (otrávené jako zkažené a potenciálně škodlivé?). Případně nešťastných okolností. ;)
Léky a tablety do nich kolikrát nedostaneš ani když jsou v jídle (protože to cítí), ale jinak sežerou všechno, co jim projde pod čumák nebo co si vyčenichají, i když je to závadné a třeba i otrávené. 😅
Prasata jsou i ti psi, když to žerou. Všemu jim nezabráníš a pořád je hlídat taky nemůžeš.

Další odpovědi
zjentek

Na otrávení jorkšíra postačí hořká čokováda z jednoho nanuku. Když nemám čokoládu na nanuku rád a oloupu ji před krámem někam do trávy pro brablenečky a ostatní co si pochutnají a vyčenichá ji tak bůh ví proč jorkšírek, sežere a následně vykáže projevy otravy a nakonec v ukrutných bolestech pojde, není to ničí chyba, nýbrž souhra nešťastných okolností označovaných jako smůla. Pokud by chtěl kdokoli namítnout PROČ bych neměl z nanuku loupat čokoládu někam do neudržované zeleně pod travou zarostlý keř, upozorňuji že:

  1. Nejsem povinen domýšlet VŠECHNY důsledky VŠECH svých činů a jednání (je to logické, lidstvo vesele těží, třeba ropu a všechny důsledky přitom rozhodně nedomýšlí a je to přirozené [zde jediný příklad za všechny co se jednání člověka týká])
  2. Co je z přírody, PATŘÍ DO PŘÍRODY!!!

(Tak pojďme a definitivně zamezme místům kde by divoce rostla zeleň, keře a ostatní. Zbavíme se tak případných nečistot, výjevů pohoršení v případě, kdy má někdo „potřebu“ a jde ji provést právě zde, odhazování odpadu a zbytků do této přírody, bezdomovců a jiných lůzrů hledajících zde útočiště, rozličného trusu, včetně psích exkrementů, a tak dále a tak dále. Udělejme si svět sterilním a tyto problémy jsou definitivně vyřešeny. Já pak „svou“ čokoládu s nelibostí spolknu. Ne? Děkuju.)