zjentek

Pokud obchodník sníží obsah lipánku MAXI ze 180 na 130 gramů, je vhodné orientační název „maxi“ zachovat?

S ohledem na skutečnost, že balení lipánka tradičního se (zřejmě v rámci ochrany přírody) snížilo pouze z 90 na 80 gramů, tak lipánek maxi po snížení ze 180 na 130 g je IMHO stále maxi a bude maxi i poté, kdy už bude mít pouhých deset deka, no ne? Potřebuji to vysvětlit, protože je to jen můj názor a netuším, co je obchod a kdo jsou obchodníci. Umím ale podojit tu krávu a chci porozumět všemu, co se děje dále. Děkuji. 🙏 Haré Krišna

Nejlepší odpověď
Ametyst

Všichni obchodníci jsou nervózní z toho, že ekonomický růst přestal růst. Dokonce globálně. Takže aspoň ceny rostou, za stejnou nebo menší gramáž. Nazývat malý lipánek MAXI je typické klamání spotřebitele. Výrobci a prodejci spoléhají na to, že lidé nakupují totéž zboží už mechanicky, denně, změny nečekají a tudíž nečtou. Vřele doporučuji číst, když už jsme se to jednou naučili.

Další odpovědi
aliendrone

Slovíčkaření – stejně tak se tě můžu zeptat > jak je možné, že NĚCO se 65% obsahem masa se můžeš nazývat „párky“? Jak jistě víš, MŮŽE! 😕

Ve skrz naskrz prolhané a zkorumpované dem(ent)okracii je lež a nestydaté okrádání vlastních občanů jedinou TRVALE platnou normou. Gauneři nám říkají, že „jsme ve válce“ (aniž bychom měli válečný stav), šmejdi si pochvalují, jak LEHCE lze BEZPRACNĚ přijít k penězům, aniž by jim cokoliv reálně hrozilo. 😕

Neboj, ZVYKNEŠ SI, jako ostatně všichni. Situace se nakonec stabilizuje a život půjde dál. Jen už většina lidí nebude provozovat auto a budou muset zapomenout na „zatopím si, abych po každodenní koupeli nenastydl“. No co, bude na dalších cca 10–20 let klid. Pak NEVYHNUTELNĚ přijde DALŠÍ „utažení šroubů“, zruší důchody, lékařskou péči („bezplatnou“ tedy za pojištění) a lidé se po dalším zdražování a zvyšování daní postěhují do stanových městeček, jako se to děje již dnes ve svaté Emerice. Ale toho se snad nedožiješ. Čekáš snad od režimu, kde „pravda a láska zvítězila“ NĚCO JINÉHO? 😮

Tož si s tím nelam hlavu a případnou frustraci nad neskutečnou zhovadilostí ZLOsystému si vybij, až potkáš Pepu25 či jeho ekvivalent. Věřím, že ti nemusím posílat návod „jak na to“! 😉 😁 😁

zjentek

Ametystík, souhlas, i když… Trocha bych oponoval ekonomickému růstu, který „přestal růst“. Jsem totiž dosti pozorný, všímavý a zvláště citlivý na křivdu a to co si lidé dovolí, co pozoruji v nákupácích dnes (co si národ vlastně dovolí hodit do vozíku a v jakém množství), se skutečně už i svini protiví a co vím jistě- to DŘÍVE NEBYLO a ty objemy nákupů národa naopak STÁLE ROSTOU, nikoli přestávají růst a NECHCE SE TO ZASTAVIT, navzdory prasárnám o kterých je celá otázka a to mně asi nikdo nevysvětlí, takže si to vysvětluji po svém a jediné logické vysvětlení nacházím takové, že lidská hloupost je prostě NEOMEZENÁ. 🙏🙏🙏

zjentek

…Ale pokud lipánek tradiční bude mít na př. už 50 g a lipánek maxi 90 g, bude stále možný použít ten orientační název MAXI, když vlastně tou dobou bude mít stejnou váhu, jako lipánek „tradiční“ před rokem? Bude i tehdy moci se honosit názvem „MAXI“?

Vážně se ptám vážně a taky by mě docela zajímalo, zda každý ráno po probuzení mám proti cihlový zdi provést několik úderů hlavou vpřed já, obchodník anebo všichni, kdo takový obchod schvalují. Děkuji. 🙏

zjentek

…Já bych se totiž nerad zbláznil s vědomím, že za to mohl vlastně někdo, kdo se normálka radoval ze života, protože jeho obchod prosperoval. 🙏