Avatar uživatele
anonym

Pokud někdo veřejně vyvěšuje vlajku se srpem a kladivem, není to symbol omezování práv a svobod?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1401 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano, je. Ale na rozdíl od nacistických symbolů není právně postižitelný. Proto taky u nás může fungovat KSČM.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Kdysi možná, dnes už je to jen recese, popřípadě blouznění přibržděných. ;) :D
Na rozdíl od nacismu (který neměl dost času se sám znemožnit) se to bolševismu na 100% POVEDLO, což je podle mne jeden z důvodů, proč bolševismus je spíš bezzubé strašidýlko pro blbečky.

Navíc – idea totalitního státu (nejen nacistického) neřekla své poslední slovo, podívej na Čínu. Před 60 lety v době „Velkého kormidelníka“ nesmírně zaostalá země, zužovaná hladomorem (DESÍTKY milionů obětí!) s průmyslem spíše komickým a dnes? Nejsilnější ekonomika na světě s vynikající perspektivou, průměrné mzdy tam mají dokonce už stejné jako u nás. Kam se hrabou všechny dem(ent)okracie v čele s USA! Když se podíváš odkud a kam se čongové dostali a porovnáš to s naší oslavovanou dem(ent)okracií, tak se ti bude chtít ZVRACET!. :(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ali: Zajímavý postřeh, ale ,,problém" demokracie je právě to, že i prosperita má své hranice. I kdyby ses postavil na hlavu, demokracie je obraz chybovosti, omylnosti, nedokonalosti. Pak je třeba brát v potaz, co považujeme za své ideály. Svobodu můžeš pozbýt i za cenu slibu blahobytu, po vystřízlivění se těžko hledá.

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kepler: To je neskutečný paradox toto. Hlavně, že je to zavrženihodný re­žim.

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Bohužel, může za to „revoluce napůl“ . Asi dohoda mezi Havlem a odstupujícími komanči. V mnoha zemích jsou komunistické strany rovnou zakázány nebo tam nemají šanci se nějak uchytit

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> OPRAVDU věříš, že by se komančové mohli znovu dostat k moci? ;) :D :D

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jak jsi na to přišel? Jak jsi sám podotknul, komančové se už historicky znemožnili! Takže mají jen dvě možnosti: buď se transformovat nebo vyhynout jako dinosauři.

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> No dobře, dobře, tak mne hned nebij, ty jeden agresivní EROTOSUROVČE! ;) :D :D

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Máš kliku, ty drone!

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Tak to se PLETEŠ, žádná klika v tom není! Z mé strany jde o uvážlivou a racionální predikci, díky které jsem se pro jistotu předem naučil 2 nepřekonatelné bojové chvaty!

  1. zběsilý útěk
  2. pokřik z dálky

Takže si zase moc nefandi, jak vidíš, nejkrásnějšího, nejskvělejšího, nejúžasnějšího etc. MĚ bys NEDOSTAL! ;) :D :D

před 1400 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nikdy jsem právě proto Havla neobdivoval, jako dramatik se mi zdá kvalitní, jako politik méně, ačkoliv Moc bezmocných stojí za prolistování.

Komunisté jen využili toho, že svobodomyslné lidi za svého režimu umlčeli a symbol '68 uzemnili. Nebylo moc lidí, co by nahlas volalo po zodpovědnosti.

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek