Savier

Pokud navštívím stránky pro dospělé, uvidí to můj poskytovatel internetu?

Mám strach.

Nejlepší odpověď
aliendrone

To pořeší VPN v základu. Poskytovatel uvidí jen to, že se připojuješ na jeho server, ale tím to i pro něj končí. (všechno probíhá šifrovaně)

  1. VPN jsou dobré před „amatérskými slídily“, jako jsou komerční společnosti apod., na úrovni státu ovšem (kdyby se zajímalo třeba čestapo) selhávají. Totiž i společnosti, které je provozují musí poslouchat „orgány“ (Emeriku, ZLOunii) ve kterých podnikají.
  2. Samy komunikační protokoly (např. „https“) v sobě mají zadní vrátka, které „v případě potřeby/zájmu“ umožní prolomení zabezpečnení „zvědavým institucím“. Ne že by přímo čestapo disponovalo těmito technologiemi, tolik důvěry sv. Emerika k Črdeli nechová. Ale funguje to na vzájemné dohodě – Črdel (a VŠECHNY státy ZLOunie) poskytuje data (umožňuje NSA nás fízlovat) a na oplátku Amíci čestapu sdělí to, co na dotyčného chce vědět.
  3. Nelze ani vyloučit úspěšný hack poskytovatele VPN nějakým šikulou v důsledku nějaké chyby (i to se už stalo).
  4. No a jako PRVNÍ průser je SÁM UŽIVATEL, který o problematice nemá ani tucha a SÁM „se odbourá“ v důsledku vlastní neznalosti, aniž by vůbec měl tušení.

A než Pepa25 začne plácat nesmysly jako „dezinformace“ či „konspirace“ apod. sračky, tak pro zájemce doporučuji https://www.csfd­.cz/film/390877-citizenfour-obcan-snowden/prehled/ , aby si lidé uvědomili JAK MOC jsou v prdeli. Tedy BYLI, DNES jsou na tom JEŠTĚ MNOHEM HŮŘ, Je to už přes 10 let a doba i technika pokročila MNOHEM DÁL. 😕