tforro

Pokud narazím na znečištěnou pozemní komunikaci, na koho se mám obrátit, aby ji uklidil?

Jedu si autem po pěkné asfaltce a od místa ležícího mimo pozemní komunikaci (typicky z pole nebo ze stavby) se táhnou čáry bahna. Kdo včas nezareaguje snížením rychlosti, koleduje si o smyk. Během jednoho dne jsem narazil na dvě taková nebezpečná místa. Jedno ve měste na celkem frekventované křižovatce.
Těžko honit nějakého traktoristu po poli a žádat ho, aby si po sobě uklidil, nebo na stavbě nahánět řidiče, či stavbyvedoucího. Na koho se mám všeobecně telefonicky obrátit, aby zařídil úklid komunikace?

Nejlepší odpověď
anonym

Dálnice a silnice první třídy patří státu, za který jedná Ředitelství silnic a dálnic. Silnice druhé a třetí třídy patří krajům, za které jednají Správy a údržby silnic, a místní komunikace spadají pod jednotlivé obce.

Policie se vám akorát vysměje protože znají zákony – a ten o Pozemních komunikacích říká jasně – par.28 ,odst.1– 3.

Další odpovědi
cukrar

Musíte se obrátit na majitele silnice. Pokud si někdo myslí, že přijede policie a dá tam značky, tak se mýlí.

Kepler

Já bych teda kontaktoval dopravní policii, že tam a tam jsou nebezpečná místa. Ti se už postarají o nápravu. Většinou to řeší tak, že tam dají přenosné dopravní značky a tím jsou z obliga.

Kepler

Cukrar: tak by to mělo být, ale majitelé silnice na to se*ou. Takže policie je rychlejší, i když nic neřeší. Myslíš, že nějaký zemědělec nebo majitel silnice zareaguje dřív? Pak jsi naivní.

cukrar

Děkuji mi podsouváte názor na zemědělce a ještě sdělíte, že jsem naivní.
Určitě nepřijede policie a neumístí tam značky. Pokud bude mít čas, dojede, okoukne, sepíše pracně záznam, oznámí na „správa a údržba silnic“, kde to přijedou úklidit někdy, pokud to již není rozježděno.
Alespoň tak to vidím já.
Nejlépe to popisuje laybor.