Avatar uživatele
tforro

Pokud narazím na znečištěnou pozemní komunikaci, na koho se mám obrátit, aby ji uklidil?

Jedu si autem po pěkné asfaltce a od místa ležícího mimo pozemní komunikaci (typicky z pole nebo ze stavby) se táhnou čáry bahna. Kdo včas nezareaguje snížením rychlosti, koleduje si o smyk. Během jednoho dne jsem narazil na dvě taková nebezpečná místa. Jedno ve měste na celkem frekventované křižovatce.
Těžko honit nějakého traktoristu po poli a žádat ho, aby si po sobě uklidil, nebo na stavbě nahánět řidiče, či stavbyvedoucího. Na koho se mám všeobecně telefonicky obrátit, aby zařídil úklid komunikace?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Cenobita před 2745 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dálnice a silnice první třídy patří státu, za který jedná Ředitelství silnic a dálnic. Silnice druhé a třetí třídy patří krajům, za které jednají Správy a údržby silnic, a místní komunikace spadají pod jednotlivé obce.

Policie se vám akorát vysměje protože znají zákony – a ten o Pozemních komunikacích říká jasně – par.28 ,odst.1– 3.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Musíte se obrátit na majitele silnice. Pokud si někdo myslí, že přijede policie a dá tam značky, tak se mýlí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Já bych teda kontaktoval dopravní policii, že tam a tam jsou nebezpečná místa. Ti se už postarají o nápravu. Většinou to řeší tak, že tam dají přenosné dopravní značky a tím jsou z obliga.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Cukrar: tak by to mělo být, ale majitelé silnice na to se*ou. Takže policie je rychlejší, i když nic neřeší. Myslíš, že nějaký zemědělec nebo majitel silnice zareaguje dřív? Pak jsi naivní.

před 2745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

Děkuji mi podsouváte názor na zemědělce a ještě sdělíte, že jsem naivní.
Určitě nepřijede policie a neumístí tam značky. Pokud bude mít čas, dojede, okoukne, sepíše pracně záznam, oznámí na „správa a údržba silnic“, kde to přijedou úklidit někdy, pokud to již není rozježděno.
Alespoň tak to vidím já.
Nejlépe to popisuje laybor.

před 2745 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek