Pokročilý

Pokud máme na radiátorech poměrové měřiče tepla a já si dnes přitopím přímotopem, zaplatím toto teplo "2x"?

Doplnění:

Pokud je princip měřiče ten, že porovnává teplotu radiátoru (např. 35°) vůči teplotě okolí (19°) a já zvýšení teploty okolí (na 23°) realizuji jinak (topením do zásuvky), jak měřák pozná, že nemá toto teplo počítat a že se vzalo jinde?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne, poměrový měřič zaznamenává pouze teplo z radiátoru. Aspoň tedy teoreticky. Já jsem si pouštěl radiátory až když bylo v pokoji 20 st, což se dělo tak jednou za zimu na pár dní, když bylo venku -10 st. Díky dobré izolaci obvodové zdi jsem topit ani nemusel, dostatečně mě vytápěly i sousední byty. Roční přeplatek za teplo dělal 4 - 6 litrů.

Další odpovědi:

Stříbrný

No, nepatrně by se to teoreticky mohlo projevit (rozhodně ne ale 2x), pouze ve zcela zanedbatelné míře. I když jinak budeš mít v bytě teplo/zatopíš něčím jiným, tak radiátor NEOHŘEJEŠ (ten bude v takovém případě naopak teplo odvádět) a protože kovy i kapaliny vedou teplo mnohem efektivněji než vzduch, nemusíš mít žádné přehnané obavy.

Stříbrný

V zásadě NE. Resp. se ta spotřeba tepla rozdělí v nějakém poměru. U přímotopu to bude vyjádřeno spotřebou elektriky. Je tedy dobré si spočítat, jestli je výhodnější cena tepla, nebo elektriky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1329
Zlatý mosoj 992
Zlatý hanulka11 500
Zlatý Kepler 494
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 398
Zlatý annas 337
Zlatý marci1 298
Zlatý Hlada 298
Stříbrný elektrikář 247

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.