Avatar uživatele
Kazatel

Pokud máme na radiátorech poměrové měřiče tepla a já si dnes přitopím přímotopem, zaplatím toto teplo „2ד?

Doplnění:

Pokud je princip měřiče ten, že porovnává teplotu radiátoru (např. 35°) vůči teplotě okolí (19°) a já zvýšení teploty okolí (na 23°) realizuji jinak (topením do zásuvky), jak měřák pozná, že nemá toto teplo počítat a že se vzalo jinde?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1679 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ne, poměrový měřič zaznamenává pouze teplo z radiátoru. Aspoň tedy teoreticky. Já jsem si pouštěl radiátory až když bylo v pokoji 20 st, což se dělo tak jednou za zimu na pár dní, když bylo venku –10 st. Díky dobré izolaci obvodové zdi jsem topit ani nemusel, dostatečně mě vytápěly i sousední byty. Roční přeplatek za teplo dělal 4 – 6 litrů.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

No, nepatrně by se to teoreticky mohlo projevit (rozhodně ne ale 2×), pouze ve zcela zanedbatelné míře. I když jinak budeš mít v bytě teplo/zatopíš něčím jiným, tak radiátor NEOHŘEJEŠ (ten bude v takovém případě naopak teplo odvádět) a protože kovy i kapaliny vedou teplo mnohem efektivněji než vzduch, nemusíš mít žádné přehnané obavy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

V zásadě NE. Resp. se ta spotřeba tepla rozdělí v nějakém poměru. U přímotopu to bude vyjádřeno spotřebou elektriky. Je tedy dobré si spočítat, jestli je výhodnější cena tepla, nebo elektriky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midoc

Za za teplo se dvakrát více nezaplatí. Měřič měří teplotu radiátoru. Topeni že zásuvky by muselo ohřát o něco více radiátor.
Lepší je namontovat na radiátory termostatické hlavice.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek