tony2412

Pokud mám měsíc propadlou TK, ale povinné ručení platím, a způsobím někomu škodu, co se stane?

Pokud mám měsíc propadlou TK ale povinné ručení platím a způsobím někomu škodu co se stane?

Za to že nemám TK bych měl podle mě zaplatit pokutu ale škodu by měla poškozenému zaplatit pojišťovna z povinného ručení, je to tak? A s propadlou TK bych měl dopravit auto na TK jak? Odtahovou službou? o když mě po cestě zastavěj policajti?// Třeba jsem kvůli nemoci, nebo z jiného důvodu se na TK nemohl dostavit, takže auto bych měl na TK dopravit odtahovkou? Myslím si že v případě nehody je možná též rozhodující jak dlouho je TK propadlá. A to že platím povinné ručení je potom ale k ničemu v tomto případě…Nehoda by nebyla způsobena špatným stavem vozidla ale nepozorností řidiče…

Nejlepší odpověď
mosoj

Pojišťovna škodu zaplatí a pak ji bude vymáhat na tobě. Hádej kdo vyhraje? Jo a ještě zaplatíš mastnou pokutu, protože automobil bez TK nemá na silnici co dělat.
Včíl špekuluj.-

Další odpovědi
Drap

Možná máš pravdu podle tvého výkladu pravdu, ale pojišťovna nic nezaplatí, protože s vozidlem bez STK nemáš co dělat v provozu. Je to stejné jako když jezdíš, aniž bys vlastnil řidičák

Mc Merkurion

… dobrej fór: „Nehoda by nebyla způsobena špatným stavem vozidla ale nepozorností řidiče…“ >>> máš vůbec řidičák ??? jinak by tě takový blbosti nemohly napadnout …

cukrar

Nechce se mi věřit, že některé odpovědi nepíše automat. Třeba, že vozidlo bez TK se nesmí pojistit, to je blábol.
Pokud máte propadlou TK, vystavujete se sankci do 2000Kč. Vozidlo je nezpůsobilé a nesmí do provozu. Pokud přesto pojedete, zaviníte nehodu, pojištovna má právo krátit pojistné. Jak hodně ho zkrátí, je taky na Vás, jak si povedete ve vyjednávání.
Vozidlo musíte dopravit na odtahovce.
též rozhodující jak dlouho je TK propadlá**to vůbec nerozhoduje, další den po propadnutí nesmí vozidlo na silnici.
Stačí nastudovat zákon 168/1999 a 56/2001.

Kryšpín

Na obyčejný lid musí být přísnost, dle mého odhadu zaplatíte tak polovinu škody

Arne1

Když pojišťuji auto, tak jsem povinen zkontrolovat v TP zda je platná STK.Pokud platná není, nesmím pojistku udělat. Proč asi ?
Někde v pojistných podmínkách se určitě najde odstaveček, že pojistka platí pouze za předpokladu že vozidlo splňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Vozidlo bez platné STK to nespl%nuje i když je jinak v prvotřídním sta­vu.