dust8

Pokud má člověk Windows 7 Ultimate 64 bit a nenaistaloval žádné aktualizace, ale pouze Service Pack 1, tak to postačí?

Myslím tím, že mám za to, že SP1 obsahuje aktualizace v balíku typu vše v jednom, takže by to teoreticky stačilo nainstalovat po lednu 2020 kdy aktualizace vypnou a systém bude i v budoucnu po případnem reinstalu systému aktualizovan na poslední možnou formu? Nebo je to balík pro opravy a bezpečnostní chyby?

Přejít na Windows 10 zatím neplánuji a ani nechci.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ani omylem. SP1 pro W7 vyšel v roce 2011 myslím, takže by ti mohlo být jasné, že za ty roky bylo odhaleno a fixnuto spoustu bezpečnostních chyb, nemluvě o těch ostatních. Potřebuješ nezbytně kumulativní aktualizaci!
Pokud ti tedy nevadí mít nezáplatovaný systém s chybami, které zneužije každé pologramotné děcko s prográmkem sosnutým z netu. K čemuž i tak postupem času nevyhnutelně dojde i v případě, že budeš mít nainstalovány všechny vydané aktualizace včetně té poslední, ovšem pouze se SP1 jsi UŽ DNES prakticky bezbranný.

Doporučuji přejít na alternativní OS (Linux, nejlépe distro Ubuntu či Mint) s podržením W7 coby při spouštění volitelného systému, kterým ovšem zamezíš netový přístup. Pokud tedy nechceš do desítek. ;)

Další odpovědi
Edison

V určitý okamžik výrobce vydá SP, který by měl obsahovat většinu věcí vydaných před tím, plus něco navíc. Nemyslím, že by to obsahovalo vše. Už vůbec ale nepostihuje opravy vydané potom, co byl SP vydán. To ani nelze zajistit. Není dokonce vyloučeno, že bez některých předchozích aktualizací nepůjde SP nainstalovat. Ale to někdy napíše při instalaci samotný SP. Mno.. prostě mrquo$hit.

Kepler

Stojím před stejným problémem, mám taky zlatý win7 a do win10 se mi taky nechce, ale co nadělám. Service pack je k ničemu, jsou to jen zakonzervované aktualizace, které tě už za pár měsíců neochrání. Spíš přemýšlím nad jiným OS, než od Windowsu.

mosoj

Mám takový dojem že od někdy od zimy 2019 nepůjde internetové bankovnictví s win 7 s žádným prohlížečem. Nařízení EU.

anonym

Kepler: windows 10 není jediná možnost jak řešit ukončení podpory pro windows 7 a rozhodně to dle mého názoru není ani optimální možnost. Tady se shoduji s Aliendrone, že vhodnější než udržovat windows 7 je přechod na Linux Mint nebo Ubuntu. Rozhodně je to cesta jak udělat ze svého počítače velmi bezpečné stanoviště pro přístup k internetu a to i bez všemožných antivirových řešení (tedy rozhodně bezpečnější, než jaké by bylo i s win10).