Avatar uživatele
pizlicka

pokud je v najemni smlouve tato veta musi ji najemce dodrzet?

vim,ze je to neobvykle,ale najemce souhlasil se vsemi podmínkami ve smlouve,kterou nasledne podepsal.konkretne tuhle vetu-najemce ma povinnost oznámit pronajimateli nutnost jakekoli opravy,spocivajici v poškození věci v domě či jeji totalni zkazy či nefunkčnosti,avšak naklady na jejich opravu a udrzbu je povinen nést nájemce.Nájemce se nyní vymlouva,ze nemá na opravy,je to poruseni smlouvy,pokud mě žádá,abych to vyřešila?pokud tuto vetu ma ve smlouve,nemuze zadat snizeni najemneho???děkuji.
Doplňuji:
to vim,ze je to ze zákona moje povinnost,ale to i přes to,ze podepsal,ze to bude hradit on,a to před právníkem???k čemu ta šaráda potom?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3709 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
magorvkleci

podle mne ne

záleží, zda nájemce předmět nájmu užíval v souladu se smlouvou a chránil jej před poškozením: pokud ne, platí on – ale nemůžete po něm chtít, aby vám třeba zaplatil prasklou vodu, rezavý okap nebo třicet let starou střechu, i když i to vlastně podepsal…

Pronajímatel musí svým nákladem udržovat a opravovat předmět pronájmu ve stavu ve stavu způsobilém k užívání… jestliže pro vady věci, které nájemce nezavinil, nelze předmět pronájmu užívat vůbec, resp. jen omezeně, nemusí nájemné platit, resp. má právo na slevu z nájemného.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Myslim, ze pripadny soud by toto ustanoveni i bez navrhu zrusil jako jednostranne vyznamne nevyhodne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
peterd108

podle me ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek