Pokud je muž nevidomý, říká se že je slepec, ale jak se říká ženám, takto postiženým?

Že by slepice?
Doplňuji:
A hůl pro nevidomé se podle jugara řekne slepá hůl?

Nejlepší odpověď
anonym

Už dávno se nepoužívá tenhle výraz. Říká se „nevidomý“ a „nevidomá“, ne slepec, a pak je to hůl pro nevidomé

Další odpovědi
johana 56

Slepá,nevidomá žena.
Pomůcka,sloužicí pouze nevidomým,je označována jako ‚bílá hůl‘.
Lidé hluchoslepí používají hůl bílo – červenou.

marci1

U tohoto pojmenování nevznikla potřeba tvořit formu přechýlenou. Žena může být slepá, vhodnější ( pro mě ) nevidomá. 🙂

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=5995

JájsemRaibek

Divný patvar, ale řekl bych, že slepec – slepkyně.

anonym

No odpověd sis napsal jak z 1.třídy-slepice!!!,
slepkyně to není,jen nevidomá žena,nebo slepá žena.
Doplňuji:
Slepecká hůl,jak sám dobře víš!!!

anonym

Slepice je standartní označení pro vidomou ženu. Nevidomým ženám se proto musí říkat nějak jinak.

jjj123456789

Slepka