Rokio

Pokud je člověk omezen na způsobilosti k právním úkonům, je automaticky blázen?

Co když daný jedinec se pouze neumí o sebe postarat, ale není to žádný šílenec? Co když ani není nebezpečný? Je to pak blázen?

Odpovědi
Dochy

  1. „blázen“ se ofic. nepoužívá. Jsou různé poruchy psychické a psychiatrické, neurologické,…
  2. To že je někdo omezen ve svéprávnosti neznamená, že je blázen. Znamená to, že soudce shledal důvody k tomu aby dotyčný byl omezen… Jsou různé poruchy, to že např. někdo trpí záchvaty a bludy třeba nemusí znamenat že není schopen nějakého úsudku. Jen ty bludy mu ten úsudek ovlivňují.

elkon

Stále dokola stejné bláboly, neotravuj s tím zde a ptej se svého lékaře (cvokaře).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.