Nepodepsaná

Pokud jde člověk na vstupní prohlídku k (závodnímu) lékaři, musí mít s sebou od zaměstnavatele nějaký formulář?

Z práce, kde jsem byla na pohovoru, jsem si neodnesla v ruce nic. U obvodního lékaře poprosila o výpis z dokumentace. Vzala jsem si potvrzení o platbě – zaměstnavatel mi má, snad se jedná o tohle, proplatit. Avšak nejsem si jistá, jestli jsem se tam neměla rovnou zeptat, zda dělá i vstupní prohlídky (pravděpodobně ne; ale na internetu jsem četla cosi o výjimkách, pokud je práce v kategorii 1 jako nerizikové zaměstnání anebo zaměstnavatel nemá vlastního závodního lékaře – což je další věc, co nevím, nepamatuji si, že by padla řeč o něm, a snad se jen zeptal, zda mám nějakého obvodního lékaře). Tak či onak, potřebovala bych nějaký papír od zaměstnavatele, ať už pro obvodního či závodního lékaře, aby mi mohl udělat vstupní prohlídku?
Byla jsem docela ve stresu, a zapomněla, co konkrétně mi zaměstnavatel říkal, že si mám sehnat, co se týče té zdravotní oblasti. S jistotou vím jen, že další zbývající body byly výpis z trestního rejstříku a průkazové foto.
Ucházím se o pozici pomocné kuchařky (v nemocnici) a jelikož potřebuji nastoupit od 3.tího, je teď mnohé na rychlo a zmatkuji (také z důvodu, že tyhle věci nemám ještě dostatečně ,,ošahané" a cítím, že mi chybí informace. A tak hledám nápovědu.
Dnes jsem si měla zařídit toto (s tím, že to MUSÍM stihnout), zítra se mám dostavit v 8 hodin. Ale bojím se, jestli jsem něco nepomotala a neměla si dneska náhodou ,,vyběhat" i tu vstupní prohlídku… ale bez výpisu z dokumentace by to také ale nešlo, že?
Případně, je možné zajít k závodnímu lékaři, který ,,patřil" k mému předchozímu zaměstnání?
Doufám, že se to zítra nějak rozhřeší.
Ale tíží mě ten pocit, jestli jsem na něco nezapomněla nebo tak…

  • _-

Pokud mému dotazu alespoň trošku rozumíte, budu ráda za reakci a ,,ukotvení", ať můžu v klidu usnout.

Děkuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano, zaměstnavatel je povinen lékaři předat prostřednictvím budoucího zaměstnance formulář, kde je přesně uvedeno jakou práci bude zaměstnanec vykonávat.
Nelze tedy jak tomu bylo dříve pouze napsat že žádá o vstupní prohlídku u firmy AB.
Vždy musí uvést o jakou pracovní pozici se jedná a jakou činnost bude zaměstnanec provádět.
V případě, že má zaměstnavatel dohodu s tzv. závodním lékařem, který pracoviště a firmu zná, musí být tato vstupní, ale i periodická prohlídka provedena u tohoto lékaře.

Další odpovědi
ivzez

„Závodní lékař“ je lékař, s kterým má zaměstnavatel uzavřenu
smlouvu o poskytování pracovně lékařských služeb, a který zná
všechna pracoviště zaměstnavatele.

Závodní lékař bývalého zaměstnavatele s největší
pravděpodobností tomuto požadavku nevyhoví.

Potenciální zaměstnavatel by Vám měl pro závodního
lékaře dát žádanku – formulář, kde bude uvedeno, jaký
druh práce pro něj máte vykonávat.