elkon

Vadí mi něco jiného, případně víc věcí (vyberte čísla odpovědí 1 - 4)

Někdy se tam motají chodci, ale na zvonek většinou zareagují dobře (občas se i omluví). Někde jsou stezky kombinované s chodci, je potřeba více dávat pozor. Často jsou také zarostlé křovím, že je průjezd omezen, nebo jsou tam nízké větve stromů. U nás je ale ve městě aplikace, kam se můžou různé problémy nahlásit ( ale nejen cyklostezky, díry ve vozovce, rozbité kanály, osvětlení a jiné problémy).

Další odpovědi
Rokio

Vadí mi něco jiného, případně víc věcí (vyberte čísla odpovědí 1 - 4)

Nejsem cyklista, ale na některých cyklistech mi vadí, že jedou po chodníku a někteří i po přechodě pro chodce.

Daidal

Ve městech se na nich motají chodci, i když vedle mají chodník

Lidi, co se tam chodí jen tak projít a to ještě ve skupinách, zabírají celou cestu a ještě ani kolikrát nejsou ochotni uhnout. S kočárkem uprostřed cesty nebo se psem na volno… paráda.
Jen se trochu ukáže Slunce a je to plné lidí.

Občas mi vadí i ostatní cyklisti. :D taky mě tam štvou lidi na motokolech/elek­trokolech nebo cyklisti v páru, kteří též zabírají celou cestu a turbují to maximální rychlostí.

Alesh

Vadí mi něco jiného, případně víc věcí (vyberte čísla odpovědí 1 - 4)

Myslíš asi hlavně cyklostezky v městě, ne? Tam mi vadí několik věcí. Někde se motají chodci, zvláště tam, kde hned vedle není chodník a není to dostatečně barevně rozlišeno. Pak mi vadí, že málokde je ta síť souvislá, vesměs jedeš, najednou konec a už jen třeba chodník, přechod pro chodce a na druhé straně už zase cyklostezka je. Kolik cyklistů asi tak sleze z kola? Já teda určitě ne, i když bych v této situaci měl. Přitom dodělat přejezd pro cyklisty je v nákladech nula, nula, nic. Pak jsou samozřejmě mnohde taková ta kreténská přerušení, že tam jsou výjezdy, viz např. https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/cyklostez­ka-jen-pro-trpelive-dve-ste-metru-lemuje-19-znacek.A110316_154­9618_zlin-zpravy_sot … tvl, na co takováhle cyklostezka, proč ji vůbec budovali? 🙂
No, a mimo obce mi vadí, že bývají špatně značené, oproti klasickým turistickým značkám, je těch cykloturistickým výrazně méně a uhnout z trasy není mnohde velký problém.

paul1

Ve městech se na nich motají chodci, i když vedle mají chodník

aliendrone

Vadí mi něco jiného, případně víc věcí (vyberte čísla odpovědí 1 - 4)

Nejezdím na kole a tak nevím kde v Práglu máme stezky pro cyklisty (nejsme tak pokrokoví, jako ve Valmezu, však víš, už jsme to řešili), leda tak na silnici speciální jízdní pruh pro kola. Zato znám celkem dost kombinovaných stezek pro chodce A cyklisty. Ti NEJEN tam jezdí jako PAKA, naposledy jsem byl svědkem, kdy magor vrazil do kočárku! :(

Můj názor je, že bych ten xindl (na kolech, koloběžkách atd. STŘÍLEL), protože nedodružují absolutně žádná pravidla a jsou zcela nepostižitelní. (sebereš jim „papíry na kolo“?) Před cca 10 dny mi vlítl cyklista (jel na ČERVENOU, co by ne, když mu nikdo nic za to neudělá) do cesty, no povím ti, že nebýt té hromady elektroniky (asistentů na které tak rád nadávám ;) :D), tak jsem se vymázl na tuty, navzdory celoživotní praxi za volantem. Tyhle „trable“ s cyklisty/ko­loběžkami/ska­teboardy atd. se mi stávají poslední dobou VELICE ČASTO! :(

CHYBA, CHYBA, CHYBA!!! Bylo mi jednak líto auta (poškození), druhak celoživotní reflex srážce se vyhnout… inu moje PARÁDNÍ BLBOST! Přežitek z doby kamenné nebo nwm. Ale to ti povídám, až se mi to stane příště, tak žádné nouzové manévry, rozmáznu šmejda na kaši! Ostatně – od čeho mám stěrače? A pak se budu domnívat, že „zůstal pod autem“, tož raději přes něj zacouvám, abych mu „mohl poskytnout první pomoc“, nejlépe formou „dlažka do hlavy“. ;) :)

No co, pojištění mám, tak ať z toho také něco je. Navíc silnice bude bezpečnější, když takoví zmetci už na ni nikdy nepáchnou, nebo leda tak na kriplkáře, zkrátka SAMÉ VÝHODY nejen pro mě, ale i pro ostatní! Jednou větou: „Dobrý skutek made by aliendrone.“ ;) :D :D

marci1

Ve městech se na nich motají chodci, i když vedle mají chodník

Ano vadí, když je vedle cyklostezky chodník pro chodce a chodci, zejména s dětmi a starší lidé, jdou po cyklostezce. Každý má svoje, ne? 🙂

zjentek

Vadí mi něco jiného, případně víc věcí (vyberte čísla odpovědí 1 - 4)

Na cyklostezkách mně nejvíce se.rou cyklostezky!

jepik

Vadí mi něco jiného, případně víc věcí (vyberte čísla odpovědí 1 - 4)

Maminky tlačící kočárky a jedoucí na kolečkových bruslích se sluchátky v uších. Cyklisti na silničních kolech, kteří závodí na cyklostezce s časem (bez zvonku), kteří jsou schopni druhého cyklistu při předjíždění srazit, A volně pobíhající psy s páníčky na procházce

Midoc

Ve městech se na nich motají chodci, i když vedle mají chodník

Chodci se psem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

Rokio, ale aby sis to někdy nepletl. Některé chodníky jsou totiž vyloženě pro cyklisty (a pletou se tam neustále chodci). ;) – součást cyklostezsky nebo něco jiného. Jsou označené pro kola.
Ale jako určitě jezdí i na běžných chodnících. Já jen, že existují docela často chodníky, vyhrazená pro kola a to i ve městech.

Daidal

aliendrone, je jedno, jeslti se jedná o cyklistu nebo řidiče v autě (nebo něčem jiném). Každý řídí/jezdí jako naprsoté hovado a bez dodržování některých předpisů. A věř, že u aut je to častější, nebezpečnější a vražednější.
Řidiči aut hodně rádi nadávají na kolisty. Ale sami jezdí, jak cvoci, jsou agresivní, na přechodech sotva zastaví, vždy neradi, stovkou i víc na vesnici, ještě zrychlit do zatáčky, předjíždět plnou rychlostí (kola, lidi, auta), i když v protisměru jede druhý vůl stejnou rychlostí,…
Někteří jezdí extrémně pomalu, jiní extrémně rychle… ať tak či tak prsotě špatně.

Daidal

Jenom… Není to jen ve městech, ale všude na cyklostezkách, dokonce bych řekl, že na těch vesnických nebo mezi městy je tam těch lidí nejvíc.

Kepler

alien: sorry, dtto Rokio. Chapu tvou nenávist vůči cyklistům, protože i já jsem donedávna taky autodebilista. A málem mě taky jeden málem zabil, protože mě „neviděl“ a jednoho taky převálcoval kamionem a zabil ho doopravdy (před mýma očima), protože ho taky neviděl. Čo bolo, bolo, terazky som cyklista…

aliendrone

Kepler>>> NP, za body si nic nekoupím. Kdyby ANO, to bych vřeštěl jak protržený, bys koukal! ;) :D :D

Navíc mi bylo jasné, že neodpovídám na otázku, jenže nevyužít tu šanci… ;)
Pochop, tohle už není problém, ale BIG PROBLÉM, alespoň v Praze jo. Hovada to krosí na chodnících hlava nehlava a nikdy nevíš, kdy je napadne sjet z chodníku rovnou před tebe. No a teď s tím nařízením o odstupu 1,5m jim ještě více narostl hřebínek, je to už k nevydržení.

Blbec ti svým klumprem za pár tisíc (který notabene neovládá!) poškrábe lak a zmizí někam, kam za ním s autem nemůžeš, sprintem kolo nedohonš, SPZ to nemá a se záznamem z kamery tě fízlové pošlou víš kam, viď? :(

Věc je JASNÁ, pokud si mám vybrat, jestli mám být obětí (poškozeným) já NEBO degeš na koloběžce… ;) :D :D

Kepler

U nás to až na tak na krev není, většinou klídek a navzájem se všichni rerspekují. Občas se ale stejně nějaký vyjebanec najde, to dá rozum. Ta hustota provozu tu není. Když někdo blbne na kvadrát, dostane se mu kartáče. Spíš pokecáme na odpočivadlech u Bečvy.

aliendrone

Kepler>>> Doby, kdy jsem na to pohlížel „relativně shovívavě“ jsou dávno pryč. To bylo ještě když Piráti slibovali, že s tímhle svinstvem „zatočí“ a „zavedou pravilda/pořádek“. PCHE!! Jasně, že jsem věděl, že Piráti neudělají NIC (na to přijít není nic světoborného) , ale že to naopak bude ještě o TOLIK horší, inu až tak zlé jsem to nečekal. :(

Ono to bylo opruz už když v Preáglu začínalo Lime (e-koloběžky), jenže dnes je toho už FAKTICKY DOST (především v centru a přilehlém okolí). Všude se válí po chodnících i silnicích odložené „k pronajmutí“ koloběžky, kola (dnes to provozuje snad více než desítka různých firem) a úpo nejvíc „mě berou“ najemní e-skútry. Není nějaký předpis na to, že by měl jejich řidič mít alespoň NĚJAKÉ papíry? Opravdu jen stačí stáhnout appku, vložit údaje kreditky a tradá? Vždyť jejich řidiči se vůbec neorientují v křižovatkách a to, co tam dokáží provádět… :(

Podívej jen na stanoviště toho svinstva (na mapě jejich počet) – a to je jen Be-Rider! Na stanovišti obvykle je kolem 3–5 klumprů (i více), vynásob to DESETI (jiní provozovatelé mají svá stanoviště) a pak tě nepřekvapí, že za zatáčkou (do které přirozeně NEVIDÍŠ, se uprostřed silnice válí odložená koloběžka.
(Nevidíš ji, protože jsi v Praze a parkuje se všude, kde to jen trochu jde – dlouhodobá politika města, jejímž účelem je likvidace parkovacích míst a následným tučným zpoplatněním jejich zbytku (včetně rezidentů – jj, už neví jakým způsobem lidi oškubat o peníze. Zdarma zaparkuješ dnes snad již jen v poli u cedule „PRAHA – hlavní město“, MOŽNÁ). :(

aliendrone

Ehm… nějak jsem to odflákl a nevložil tu mapu – je na sajtu trochu níž, mrkni se:
https://www.be-rider.com/ :(

Kepler

Rokio: neodpovídáš na otázku, takže bodík nedám. Otázka směřovala na cyklisty a cyklostezky.