zjentek

Pokud existuje planeta, na které je možná existence života, tak tam ten život automaticky už taky existuje?

Odpovědi
Rokio

Určitě ne. I když jsou na planetě dobré podmínky pro život, tak to nemusí stačit. Je potřeba toho splnit více.

Drap

Neni to nutná podmínka. Lze však předpokládat, že v jisté formě tam nějaký život je.

Disraeli

Jako zda by tam zákonitě měl být? Možná. Pokud jsou nejideálnější podmínky, tak to nejspíš vede k tvorbě života a chtě nechtě se tam možná musí vyvinout.
O různých exoplanetách, na kterých jsou potenciálně vhodné podmínky k životu, nic moc nevíme, nejsou prozkoumené, jsou to dohady, nevíme přesně jaké podmínky (jak moc ideální) tam jsou.
Potíž je že o vzniku života toho moc nevíme. Nevíme ani co přesně je zapotřebí.

Jaké podmínky přesně jsou žádoucí a jaké nežádoucí…
A třeba může existovat život na úplně jiné bázi, v jiné formě, (v jiné velikosti), s úplně jinými podmínkami, než jak to známe tady na Zemi. Život, který prdí na vodu, naši teplotu, kyslík, uhlík, i všechny biogenní prvky. Co je pro nás nehostinné – pro někoho může představovat základ jejich existence a naopak pro nás ideální podmínky, mohou být pro některé (formy života) možná zhoubné… Kdo ví ;)

zjentek

Disraeli, „možná musí vyvinout“. To je dobré 👌 … I tak díky za fajn odpověď.

Disraeli

🤣
„Možná“ taková vsuvka, jakože je to jen předpoklad/hypotéza a „musí“ jakože v této teorii by to zakládalo na tom, že při daných podmínkách se musí objevit a vyskytovat život.
„Možná“ – teorie, nejistota
„Musí“ – v této teorii platí
🤣

zjentek

Rokio neptal jsem se na dobré podmínka pro život na planetě. Ptám se na planety kde je prokazatelně možné existovat, žít.