Dvorní šašek

Pokud dospělý student pochválí mladé učitelce účes, outfit, úsměv – dá se to považovat za flirt?

V případě, že student nemá cíleně postranní úmysly.

Nejlepší odpověď
Drap

Také záleží atom jak se to řekne, v jakém prostředí a v jaké společnosti. Obecně lze říct, že to neni nic špatného.

Další odpovědi
Disraeli

V dnešní době se to dá považovat i za obtežování. ;) A ještě hůř opačně, učitel – studentka nebo klidně už i učitelka – studenta. Dnešní doba (západní společnost) je pošahaná.
Už je to na žalobu, vlékly soud, mediální zájem a velký problém.

Filip84

No samozřejmě, protože lidé mají v hlavě právě takový „gulyás“, jako Ty (bez urážky!).

Na posouzení konání člověka to, má-li „postranní úmysly“, přeci, nemůže mít žádný vliv. Stejně, jako nemůže mít žádný vliv to, myslel-li to dobře, nebo špatně. Či, zda to, nebo ono, činil s láskou, poloviční láskou, nebo neláskou. To je přeci dokonale nepodstatné, podstatné je, co vykonal, a jak to vykonal, ne? Tohle je, snad, ještě ze základní školy: „já ti tu čtverku (trojku, dvojku …) dám, když jsi se tak snažil (i když výsledek je na pět /čtyři, tři …/)!“ Blbost. Je výsledek za pět? Má dostat pět. Hotovo. Když dojdeš do hospody, donesou ti připálené maso s hořkou omáčkou, taky je s tím pošleš do pryč a vůbec tě nebude zajímat, že to ten kuchař vařil „s láskou“, že „se snažil“, nebo, že má doma čtyři děti. Přece to kvůli tomu nebudeš žrát, proboha! 🙂

Když někdo – normálně – pochválí účes, tak pochválí účes. Když pochválí šaty, tak pochválí šaty, hotovo. Jo, jestli k tomu „něco“ přidá, a to něco bude mít sexuální (či sexistický) kontext, tak si má dávat sakra pozor, komu to „přidává“, a když to přidá nějaké „sufražetce“, tak si nestěžovat na nikoho jiného, než na sebe, ne? „Autisti“, tvl! 🙂

Já to pořád říkám: lidé mají právo držet hubu, dokonce konstitučně zaručené, a kdyby toho práva využívali, tak jim to, v každém případě, žádný problém nezpůsobí a dokonce je vysoce pravděpodobné, že jim i nějaký ten problém ubude. Takže, než něco, někomu, řeknu, tak nějak musím toho člověka znát, a tak vůbec a podobně, ne?

Navíc, není student jako student. Většině studentů přeskakuje hlas a „včera“ zjistili, že ho nemají jenom na čůrání, ne? No, tak tam se s nějakým tím „přebreptem“ musí počítat, ne z toho dělat WWIII, a ze studenta zavilého reakcionáře. 🙂

elkon

Nemyslím, není to nic špatného. Záleží jak to vnímá ta učitelka.

petrph

Napsal bych to takhle – dá se to považovat za pokus o zahájení flirtu. A pak tedy záleží na té učitelce jak na to odpoví. Pokud zcela neutrálně, tak tím to skončí – a nic se neděje.

Rokio

Záleží na tom, jak to ta učitelka vezme. Podle mě je to poklona/komplikent.