jarka76

Pokud dcera bude po vyučení pokračovat v kombinovaném studiu na Sš nebude výdělečně činná, zůstane ve statusu studenta?

Budu moci dále uplatňovat slevu na vyzivovane dítě, pokud bude pracovat pouze na Dpp.

Odpovědi
da ny

Spíše ne.
Kombinovanou formu studia volí student, který je zároveň zaměstnán
Status studenta běhen kombinovaného studia a zároveň zaměstnání určitě mají studenti VŠ (dcera měla slevu na dani ze mzdy, otec také)..
U SŠ JE TO ASI JINAK:
Status studenta je z hlediska daně z příjmu důležitý především u uplatnění dvou daňových slev. Daňové zvýhodnění na dítě uplatňují rodiče, kteří musí dokazovat, že jejich potomek studuje, pokud je starší 18 let. Daňovou slevu na studenta pak uplatňuje studující, pokud při studiu zároveň pracuje.
Kdy jste studentem na střední škole?
• Je nutné studovatPREZENČNĚ,, soustavnou přípravou NENÍ studium večerní NEBO KOMBINOVANÉ na střední škole při současném zaměstnání.
• Výdělečná činnost nemá dopad na nárok na daňové zvýhodnění, rodiče ho můžou uplatnit, i když student pracuje. Studium ovšem musí být PREZENČNÍ, při kombinované nebo večerní formě nárok na daňové zvýhodnění zaniká.
https://vimjak­na.cz/dane/sou­stavna-priprava-povolani/
https://www.u­radprace.cz/do­cuments/37855/699­122/5_statut_stu­denta.pdf/ebd4c594-4e68-454e-ef06-9003c8d909ff
Raději se pořádně informujte.
Dcera může pracovat i na HPP či DPP. U kombinovaného SŠ studia bývá škola i jen 2 dny v týdnu. U VŠ to měla dcera vždy v pátek a v sobotu 1× za 14 dní.
U DPP je omezena na odpracování pouze 300 hodin v roce.
Daně, případn zdravotní a sociální pojištění ze mzdy, pak podle výše jejího příjmu.