zjentek

Pokud člověk potřebuje dietní stravu, nemá mu kdo navařit a sám to neumí, kde by se měl poohlížet?

Kde/odkud by měl jídlo poptávat, či kam si pro něj chodit?

Připadají v úvahu nemocnice? Či domovy důchodců? Nebo školní jídelny?

(Čistě hypoteticky si představme člověka, který za žádnou cenu nemíní pobývat v nemocnici či domově důchodců, ale potřebuje specifickou stravu, jakou umí třeba právě tam.)

Nejlepší odpověď
da ny

Záleží na druhu diety.
Vyloučila bych školní jídelnu! Podle jídelníčku vybrat výjimečně oběd….
Poptat se v nemocnici, ale tam jsou schopní Vám dát i to co dietní není (bohužel).
Záleží na dietní sestře a jejím jídelníčku a na kuchaři, jak pokrm připraví.
Prima výběr byl v Brně, Plzni ve FN. Okresní nemocnice na tom mohou být hůř.

Domovy seniorů často dovážejí jídlo z veřejných stravovacích provozů/jídelen, takže to není o dietě .(třeba při zánětu slinivky, jaterní, žlučníková apod.).
Tam, kde mají kuchyň a vaří se diety moc nevaří :(.
Senioři berou léky, jsou pod dohledem zdravotnického personálu (DIA)….
Tam se na diety !nehraje“. Ať si dají na co mají chuť. Jídlo musí být hlavně
„levné“, ne zdravé. Realita je někde krutá :).
VERDIKT:
Nejvhodnější dietu s ohledem na chuťové preference si pacient připraví sám.
V některých větších městech jsou dietní jídelny. V našem malém kraji nevím o žádné.

Další odpovědi
dudu

Ve větších městech běžně fungují dietní a vegetariánské jídelny, ovšem pravidelně se tam stravovat není zrovna levná záležitost.

nyjono

Buď se to musí naučit nebo dietní jídla hledat a kupovat.
Ale záleží na to, co to je za dietu. Speciální stravu jen tak nepořídíš.