Lgee

Pokud člověk pomstí smrt jedná se o špatný čin?

Pokud mu někoho třeba někdo zabije a on se pomstí je to špatný čin? Pokud se jedná pouze o pomstu smrti vraždy která nebyla prokázána?

Odpovědi
anonym

O špatný čin se jedná jen z hlediska bible, zákona a co se „lidskosti“ týče.

Bible = vymysleli ji lidé + ji inteligentní člověk nebere vážně.
Zákon = také ho vymysleli lidé + se kvůli „lidskosti“ bere vážně.

Tudíž kvůli zákonu budeš potrestán (pokud se na to přijde, nebo při útěku nebudeš dostatečně rychlý).

Psychotic

To záleží na kultuře, ve které žiješ. Ta rozhoduje o tom, co je dobré a špatné.

V té naší si nejsem jistý. Řekl bych, že lidé považující to za špatné převažují… ale to je možná jen zbožné přání. Škoda, žes nedal anketu, tohle hlasování by mě zajímalo.

Edit: Kurník, zapomněl jsem, že Lgeemu se neodpovídá!

dubraro

Špatný z pohledu našeho práva v naší době. Právo na pomstu za zločin si vyhrazuje stát. Má to dobrý důvod, aby se předešlo řetězovým krevním mstám.

Z pohledu psychologie jedince je nemožnost pomstít se devastující. Ve zkratce, jako by musel místo viníka potrestat sám sebe.