Kepler

Pokud byste měli chuť a možnosti, jaký typ podnikání byste v dnešní době zvolili?

V době pandemie.

Odpovědi
Hufnágl

Nebo něco jiného? Uveďte prosím co.

Chuť by byla na výrobu a prodej uzenářských produktů, protože vím, že lidi by si je kupovaly, ale určitě bych neměl tak přemrštěné ceny, jak to vidím na trzích a ve stáncích.
Ovšem to zdraví mi už tolik nedovolí s větší výrobou, a potom ty různé předpisy z úřadů… to není na moje, tukem, obalené nervy. Mám prostory, mám stroje a nářadí a také mám sousedy, kteří si rádi ode mne koupí po kilíčku něčeho dobrého.

Gonfaloniér

Nebo něco jiného? Uveďte prosím co.

Já podnikám, ale nebudu volit podle skutečnosti (jako podle sebe). :P

V období pandemie? Přece v dezinfekci – výrobě a prodeji. A taky v rouškách. :D Ale hlavně tu dezinfekci… to jsou obrátky a s dobrým reinvestováním porosteš rychle.. ty obrátky. Zvlášť když je dezinfekkce teď celosvětově žádaná.

Není to tak jednoduché, jen tak se zeptat v čem by člověk chtěl podnikat, protože když se na to podíváš blíž a skutečně se k něčemu z toho rozhodneš, tak zjistíš, že není jen tak si vybrat ten obor a konkrétní věc, protože co hraje jednu z nejdůležitějších rolí je počáteční kapitál a různé zákonné podmínky.
Tak například, mě vždycky velmi lákalo bankvonictví (a zbrojnictví). Ale založit banku jako takovu není vážně jen tak. Zákoně musíš mít pro založení banky MINIMÁLNĚ 500 milionů. A to je jen jedna z nesnází. Takže začátečník se rozhodně nevrhne do bankovnictví. To až zkušený a prachatý podnikatel-miliardář.
Banky bych vedle pojišťoven a loterií nedával – ty se mi hnusí (oproti bankám). I když jasně, všechny jsou založené jen a pouze na financích a všichni jsou to finačníci jako takoví. Nic nevyrábí a služby poskytují jen finanční.
Navíc do těžby se bez pořádného kapitálu taky nepustíš.

Služby jsou dobré pro začátek, hlavně pro ty úplně bez kapitálu. Samozřejmě záleží jaké služby, v čem a jak rozsáhlé, ale takové úklidové a jiné můžeš dělat s fleku.

Obchod jsem chtěl vždy dělat, zaměřený hlavně na import-export, suroviny, převážně ovoce, ale i třeba oblečení z ciziny.

BTW všechno z toho uvedeného můžeš mít v „průmyslovém“ gigantickém měřítku. I řemeslo. Máš dost zaměstancnů, stále rosteš, si celostátní , pak nadnárodní,..

Celkově se to dá rozdlěit jen na služby a výrobky. (Fakticky je ale všechno podnikání o službách – i výroba). Tohle máš neuvěřitelně obří kategorie a spadat do toho může vážně cokoli si jen představíš.
Primární je, krom toho oboru působnosti. si zvolit v jaké právní formě budš podnikat. Protože si musíš říct, co dělat a čeho chceš dosáhnout. A formy podnikání v tom docela hrají roli. Musíš si ujasnit jak vidíš budoucnost, jestli chceš zaměstnance a kolik, zkrátka co ti bude vyhovovat. Ale začítečník taky nezaloží a.s. hned. Na to potřebuješ minimální kapitál 2 miliony Kč. Proto je nejčastější podnikání živnost a z akpitálových hned pak s.r.o. (založíš za jednu Kč – ten ZK, ještě samozřejmě všelijaké poplatky při samotném zakládání – rejstřík/úřad/no­tář – do pár tisíc, víc jak deset to dnes není. Tak kolem 5 tisíc a máš založenou s.r.o.).

V dnešní době se rozhodně vyplatí e-shop a různé internetové podnikání, softwary, aplikace, programování atd. Hlavně ten e-shop, když se dobře probvozuje. Ten bych si chtěl začátkem příštího roku založit.

Člověk může podnikat v lecčem, má neomezeně možností. Cokoli si jen vymyslí a co mu bude vydělávat. Představ si kolik všech druhů zaměstnání máš a podnikat můžeš v ještě víc věcech.

Není důvod se omezovat. Za mě jsou nejlepší konglomeráty (i když Carnegie a jiní tvrdili něco jiného). Samozřejěm člověk musí začít v jedné věci a v té se zdokonalovat, růst, ale pak může založit jiné, další podniky – související i nesouvisející s prvním podnikáním. Po čase si klidně může založit i tu banku, soustředit se an těžby atd. Ale nenehc se zmást tím názvem, jen obyčejné 2 malé firmy pod jedním majitelem a hned máš malý konglomerátek. Názav sám neznamená že máš obří společnost. Kldině můžeš mít 2 malé nebo střední firmy,
Musí se tomu ale člověk neustále věnovat a hodně tomu obětovat (nejvíc času). Halvně než se to rozroste, ale i pak, jestli chceš pořádně růst dál. (Ale jako někdo chce jen „být svým pánem“ tak mu vystačí malá žinost nebo malé s.r.o., kde si rozhodeuje sám za sebe, řídí to a to mu vyhovuje. Nechce expandovat a stačí mu, že bere měsíčně stejné peníze nebo o něco málo větší, něž kdyby byl u někoho zaměstanný. Proto číkám, že je důležité ujasnit si, co člověk od toho podnikání vlastně chce a podle toho si vabrat „jak“ a „v čem“).
Hlavní je mít víc zdrojů příjmu než jen jeden, což platí i pro zaměstnance. Neměli by se spoléhat na „jistoty“ zaměstnání nebo stát a důchod v budoucnu. Rozhodně ne na obyčejné pojištění nebo úročení peněz v bance. To je nic… jen o něco lepší než nic. Zdrojů příjmů může mít každý víc, nemusí být kvůli tomu podnikatelem ani mít nějaká povolení (a nějaká si sehnat není tak těžké).

Pod podnikatelem si většina představuje nějakého boháče. A drtivá většina z nich jsou drobní podnikatelé. Nejvíc živnostníci, bez zaměstnanců, vysokých ziksů atd. Taky si každý hned myslí, jakou nemá podnikatel svobodu, jak je svým pánem, přitom má víc zodpovědnosti ze všech stran, prakticky se zodpovídá dodavatelům i odběratelům, různým odborům a státním zaměstnancům, úřadům, svým způsobem i vlastním zaměstnancům.
Je zajíímavé, že co se týká dnešních boháčů, milionářů,mili­ardářů, tak plno z nich je v zaměstnaneckém poměru. Samozřejmě na vysokých pozicích a své peníze investjí, ale i tak… na to, že většina si myslí, že jako „pouhý“ zaměstnanec nemůže člověk zbohatnout.

nyjono

Obchod - nákup a prodej

Ovšem hlavní roli hraje sortiment. A také způsob obchodování. Tytam jsou doby, kdy Leo Popper prodával vysavače Lux.
Není obchod jako obchod.

RyuzakiKate

Řemeslo

Rukodělné věci – šití, pletení, háčkování čehokoliv, keramika, malování, vyřezávání… Vidím v tom radost a štěstí :)