Rokio

Pokud bych udělal tento čin, dopustil bych se přestupku (pokračování v otázce)?

V případě, že bych si vzal pytel na odpadky a rukavice (poznámka: Obojí bych si koupil, nebo si to po dovolení půjčil.) a šel bych uklízet zahrádky, dopustil bych se přestupku, kdybych pak plný pytel s odpadky dal do cizí popelnice, nebo do směsného kontejneru u panelových domů?

Pokud by to byl přestupek, co by mi za to hrozilo a byl by to dobrý skutek?

poznámka: Uklízením zahrádek myslím okolí kolem nich (např. cesta, pole, les apod.) Nikam bych se samozřejmě nevloupal a sbíral bych jenom odpadky.

Nejlepší odpověď
Drap

Nebylo by to hodnoceno jako přestupek. Úklid by byl užitečný a prospěšný skutek. Dávat však odpad do soukromé popelnice, kterou si majitel platí by nemuselo být hodnoceno pozitivně. Jako přestupek by to nikdo nebral, ale mohl by to vynadat. Pokud odpad odneseš do sběrného dvora nebo dáš do veřejných kontejnerů, tak bude vše v pořádku.