Rokio

Pokud bych byl omezen na způsobilosti k právním úkonům, mohl by mi opatrovník číst zprávy adresované mé osobě?

Mohl bych pak za to čekat nějaké sankce, pokud zprávy, které napíšu nebo zprávy, které napíše někdo mě, budou nějak závadné a budu se na tom podílet?

Nejlepší odpověď
Filip84

Proč by měl mít to oprávnění?

Omezení způsobilosti k právním úkonům je vždy vymezeno kogentně, a obvykle se týká práva volně disponovat majetkem, např. proto, protože kdyby dostal daný jedinec celou výplatu najednou, tak jí utratí za dva dny. Nebo podepisuje smlouvy na hrnce za deset tisíc a deky za třicet tisíc, i když má jenom starobní důchod cca Kč 12,000.00, a z toho ještě Kč 3,000.00 splá­cí. Třeba.

Proč by Ti měl někdo kontrolovat korrespondenci? To opravdu nedává smysl.