Rokio

Pokud by byl stalking prováděn pouze telefonáty, kolik by jich muselo být, aby to byl stalking?

Stalking je trestný čin. Stalker musí proto oběť ohrožovat, aby byl označen za stalkera. Nemusí to být nutně ohrožení na životě a zdraví.

Je nevyvratitelné, že stalking musí trvat alespoň měsíc, aby se jednalo o stalking. Vyjímkou je stalking prováděný vyhrožováním. Tady to stačí udělat pouze jednou a už jste stalker.

Podle mě by to muselo být být několik telefonátů denně po dobu alespoň jednoho měsíce a už by to šlo považovat za stalking. Rozhodně opakovaný nechtěný kontakt NEstačí, aby chování člověka šlo považovat za stalking.

Mám pravdu, pravdu jen z části, mám výrazné mezery, nebo je to všechno špatně?

Nejlepší odpověď
Drap

To posoudí orgány činné v trestním řízení. Nemyslím, že je v zákoně stanoven konkretní počet.

Další odpovědi
jsemjá

Nebyl by to stalking.

Rokio

Drap: Je to jeden měsíc. Zjistil jsem to na internetu.