(O_o)

Pohybují se černé díry v prostoru vesmíru?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, jako každý kosmický objekt. Vše má pod palcem gravitace – síla, která působí na největší vzdálenost. Každá velká galaxie má ve svém centru obří černou díru, a každá galaxie má ve svém okolí jiných galaxií nějaký ten relativní směr pohybu.

Další odpovědi
orwell

Vše ve vesmíru je v pohybu, tedy i černé díry. Např. černá díra objevená v souhvězdí Labutě se otáčí s ostatními objekty kolem středu naší galaxie ve které se nachází další obří černá díra. Galaxie se vůči sobě rovněž pohybují, takže o nějakém „pevném“ umístění v prostoru nemůže být ani řeč.