Amie

Pohádky vhodné pro malé (4 leté) děti?

Zajímalo by mě, jaké máte na názor „moderních“ pohádek pro děti a jaké si myslíte, že jsou pro tento věk nejvhodnější. Myslím samozdřejmě ne non stop sledování, ale při špatném počasí nebo když není co dělat, co byste jim pustily. Z vlastní zkušenosti vím, že právě pohádky děti neuvěřitelně ovlivňují. Bylo docela těžké mé sestře vysvětlovat vysvětlit, že Santa Claus u nás prostě není a že ho neuvidí a že u nás je Ježíšek. A to měla z jedné svých oblíbených pohádkových seriálů.

Jinak pokud jde o pohádky dávám nejvíce přednost Walt Disney, Šmoulům nebo českým – Broučci, Maximes Fík, Včelka Mája… Krásná grafika a ráda se na to dívám i já. Bohužel v dnešní době televize toho tolik nedává a o DVD radši ani nemluvím (Prasátko Pepina, Král džungle, Autobusy…)

Nejlepší odpověď
anonym

Jsme stát, který disponuje neuvěřitelným množstvím nádherných pohádek pro čtyřletá mrňata. Kromě Broučků, Včelích medvídků, Rákosníčka, Štaflíka a špagetky, Pohádek ovčí babičky, Rumcajse, Králíků z kobouku, Víly Amálky, bezkonkurenčního Krtečka, Mašinek, Maxipsa fíka, Kosích bratrů, Pane, pojďte si hrát …je jich opravdu hodně. Záleží na vyspělosti dítěte, které pohádce dá přednost. U vnučky to byl Krteček. Vydržela by u něj sedět i půl dne.
Také docela „bodují“ pohádky o Šmoulech, Gumítci, Lolek a Bolek.
Určitě by se líbila i Rychlá rota, kterou doslova hltaly moje děti. U starší vnučky to byly Krysáci.
Vybrat se určitě dá a jen z našich pohádek bych nevěděla, které dát přednost. Proto výběr nechávám na vnučkách.

Další odpovědi
zzzzz

Pro mě byl a je nejlepší Krteček.
No a nejhorší asi Teletabis, nebo tak nějak podobně se to jmenovalo.