Mp2

Podváděli jste někdy v šachách? A jak?

Jako malý jsem hrával s dědou šachy.
Vůbec mi nedával šanci. Pořád musel hrát za bilé, jinak nechtěl hrát..
Já měl Véčko, telefon… Na něm byla hra šachy a tam jsem se na dědu chtěl natrénovat a porazit ho.
Při nastavení nejtěžší úrovně se mi nedařilo vůbec nic…

Jednou jsem ale dostal nápad…
Děda chtěl hrát vždy za bílé… A na mém telefonu šlo nastavit, za jakou barvu bjdu hrát já..

Zapl jsem tedy na telefonu šachy, nejtěžši uroveň.. Hrál jsem za bílé… Ale s dědou za černé…
Všechny tahy, které délal děda, jsem hrál proti mobilu… Ten mi okamžitě tah oplatil černými figurkami… A tak jsem tahy protihráče v telefonu hrál proti dědovi..
Vůbec neměl šanci… Tahy si dlouho promýšlel..
Marně :)
Uznal, že je to důkaz toho, že už nejsem malej kluk, ale já mu o svém podvodu nikdy neřekl :)

Co si o tom myslite ?
A podváděli jste v této hře někdy také ? A jak..

Já to praktikoval i na hry.cz … :D
Já vim, je to hnusné.. Ale score je score..

Nejlepší odpověď
Dochy

Ne. Podvádět ve hře proti člověku se mi příčí. Možná někdy jako vtip… S tím, že se to provalí, nebo to provalím, jinak by to nebyl vtip.

Další odpovědi
ivzez

Ne, v šachu jsem nikdy nepodváděla.
Ostatně, pokud si vzpomínám, ani v jiných hrách.
Podvodem by pro mne hra ztratila své kouzlo.

Hrávali jsme šachy s člověkem, který mne je naučil. Také jsem pořád
prohrávala. Jednou jsme nedohráli partii a nechali ji, že ji dohrajeme příště.
Sedla jsem si k šachovnici a začala promýšlet různé tahy a varianty.
Radši se nepochlubím, kolik času jsem tím strávila, ale tenkrát jsem
poprvé a zároveň naposled vyhrála. (Na takové analýzy jsem neměla čas.)

EKSOT123

Samozřejmě nepodvádět, uznat převahu protivníka, potom může i opakovaně prohrávající být „bolšój“. Ale děda tedy taky moc bolšój nebyl a tvůj sofistikovaný přístup v takové chvili byl oprávněný. Já teda koukám! Jen jsi mu to pak měl říct.
Jinak asi hráči používají psychologické finty, z těch žertovných se mi líbí:
„Na vašem místě bych toho koně nebral. Vidíte? Tyhle dva prsty mi ukousl on.”
Další fóry:

„Minulý týden jsem obědval s šachovým fanatikem u stolu, kde byl kostkovaný ubrus. Trvalo mu tři hodiny, než mi podal sůl!”
Patologie zkoumá šachové remízy.
Potkají se dva šachoví mistři: „Vidím, že sis udělal řidičák, tak jak se ti vede za volantem?“ „Nic novýho, jako když hraju šachy.“ „Jak to myslíš?“ „Jednou srazím pěšce, jindy dámu…“
Vrchol žárlivosti: když manželka šachisty schová manželovi dámy.