Rokio

Podstoupila v ČR už i někdy kastraci žena, aby byla propuštěna ze zabezpečovací detence?

V současné době jsou nuceni zločinci s parafilií podepsat souhlas s „dobrovolnou“ chirurgickou kastrací, aby byli propuštěni ze zabezpečovací detence.

Stalo se někdy, že to podepsala i žena, aby mohla na svobodu?

Odpovědi
zjentek

Není žalobce, není soudce. Moc chlapů nežaluje, když si užijí. Je jim jedno jak/za jakých okolností k „tomu“ došlo. To jen žena řeší, kdy si „u toho“ užila a kdy zase ne. Možná se tenhle model za pomoci genderu brzy celý změní a bude po problémech/új­mách 🤷‍♂️

Filip84

Není mi to známo, je známá jenom affaira se sterilisací Cikánek.

Lidé držení v zabezpečovací detenci opravdu nejsou nuceni podepisovat souhlas se sterilisací. Jde o to, že, v některých případech, současný stav poznání prostě nezná jinou možnost, jak vrátit člověka do společnosti, než je tento. To ale není nucení: ten člověk, i přes veškerou možnou medikaci, je nebezpečný svému okolí, a pokud tento zákrok podstoupí, je vysoká pravděpodobnost, že nebude. Nemusí, ale pak nemůže do společnosti. Nevím, co je na tom k nepochopení.