chucky

Podstata poptávky

Co je podstatou poptávky a jaké dva druhy poptávky podle obsahu rozlišujeme?

Nejlepší odpověď
annas

Rozlišujeme poptávku vyžádanou a nevyžádanou.
Při nevyžádané odpovídáme třeba na nějakou nabídku na internetu, kterou jsme sami objevili, nebo na leták, který nás zaujal, případně se odvoláme na předchozí spolupráci. Začínáme psát jako první, žádáme o zaslání informací apod.
Vyžádaná poptávka znamená, že dostaneme od případného dodavatele nabídku toho, co potřebujeme. Iniciativa vychází od dodavatele a my jen odpovídáme.
Pozor na formulace: Poptávka po židlích. Nebo se dá také uvést Dotaz na …
Vyžádaná poptávka je vlastně odpovědí na nabídku, tedy v pořadí 2. písemnost.