Ella

Podporuje Nokia 5230 mp4?

Nebo musím všechno stále konvertovat? :D
Děkuji za odpovědi a přeji krásný den!

Odpovědi
chudst

Hezky den i vam – „a co to zkusit“? :)

Co jsem nasel: „Nahrávání videa ve formátech: .mp4, .3gp“. Ano, podporuje ho. Ale viz zde:

Na začiatok mnohých sklamem, pretože nový, vybalený telefón nedokáže prehrávať akýkoľvek formát komprimovaného videa. Do vienka dostal možnosť prehrávania formátu MPEG4 pomocou vstavaného prehrávača RealPlayer. No používanejší je formát DivX resp. XviD. Keď hneď nahráš svoj obľúbený film do telefónu, s veľkou pravdepodobnosťou budeš sklamaný. Telefón ho nedokáže prehrať.

Riešenia sú dve.

1. Do telefónu si nainštaluješ jeden z prehrávačov formátu DivX. Výborný prehrávač je CorePlayer. Jeho nevýhodou je, že nie je zadarmo. Existuje aj DivX prehrávač zdarma, ten však zatiaľ nepodporuje dotykový Symbian S60v5. Pre tých, čo majú Symbian S60v3 (klávesákov:) stačí dať do Googlu „DivX 0.89“. Pri inštalácii je však potrebná certifikácia (o tom však neskôr v samostatnom článku).

Pre mňa schodnejšou alternatívou je…

2. Konvertovať video do podporovaného formátu MPEG4. Tu väčšina začiatočníkov nevie odkiaľ začať, pretože spleť kodekov, formátov a nastavení je viac než rozmanitá.

Vysvetlíme si krok za krokom ako nato bez vrások a problémov. Postup, ktorý uvádzam je len jeden z desiatok možných.

Zdroj: http://www.no­kia5230.estran­ky.sk/clanky/vi­deo/ako-prehravat-video