Blbecz

Podnikani na internetu

Dobry den chci zacit podnikat na internetu formou eshopu na hlavni cinost bouzel nikde jsem nenasla informace kolik bych platila socialni a zdravotni pojisteni a zda je lepsi eshop provozovat na vedlejsi cinost prej to vyjde levneni prosim o radu dekuji moc

Odpovědi
Hlada

Když budete mít podnikání jako hlavní činnost, tak platíte měsíčně zálohy na pojistné, které pak po podání DP vyúčtujete s pojišťovnami pomocí přehledu. V tomto případě jsou stanoveny minimální částky. Při vedlejší činnosti platíte pojistné po podání DP jen ze skutečně dosaženého zisku. Pro rozhodování, zda podnikat či nepodnikat, to není prvořadé kritérium. Nejnižší pojistné se platí z nicnedělání. Rozhodující je, zda bude mít e-shop dostatečný zisk, abyste mohla odejít ze zaměstnání.

ivzez

Kde jste hledala? Informace k sociálnímu pojištění najdete na webu ČSSZ (http://www.cssz­.cz/cz/pojiste­ni-osvc/), informace o zdravotním pojištění na webu „své“ zdravotní pojišťovny nebo na webu VZP.

Užitečné informace najdete i na webu jakPodnikat.cz
(http://www.jak­Podnikat.cz)