Avatar uživatele
roxilox

Podle jakého zákona a paragrafu se řídí pronájem obecních bytů?

Bydlím v obecním bytě a dohaduji se zda mám právo aby mě vyměnili vchodové dveře. Nastěhovala jsem se nedávno a byt byt v hrozném stavu elektrika atd… Nicméně při předání jsem na to upozornil a bylo mě řečeno, že ted s tím nic nenadělají. Ale třeba vchodové dveře jsou nakřivo netěsní, dole jsou rozklížené. Zajímá mě o který zákon a paragraf se mohu opřít. děkuji

Zajímavá 0 před 2604 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Nájmy řeší NOZ (zákon 89/2012 Sb. – https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89 ), přečti si §2201 a následné…
Pak si zkontroluj, jak zní nájemní smlouva – což my nevíme…
😉
Jen – pokud se jedná o nějaké dohadování o závadách apod. – všechno řeš písemně a nech si potvrdit kopie při převzetí (ne, že bych nutně předpokládal soud – ale úředníci jsou vůči potřebám občanů vnímavější, když vědí, že tito mohou svá tvrzení a nároky prokázat)…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Nájem bytů se řídí občanským zákoníkem.

Opravy nařízením vlády č. 308/2015 Sb.
( https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2015-308 )

NV vymezuje pojmy běžná údržba a drobné opravy související s užíváním bytu.

Na základě popisu těžko říci, jestli máte nárok na výměnu dveří
(z popisu nepoznám, jestli jde o odstranitelnou závadu), snad byste
mohla mít nárok na jejich opravu.

Převzala jste byt prostřednictvím předávacího protokolu a je v něm
uveden stav dveří ke dni předání? Případně jste mohla požadovat, aby
majitel do protokolu uvedl, jak, případně do kdy závadu odstraní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Myslím že na to neni žádný speciální zákon. Vše by mělo probíhat podle občanského zákoníku. Řešení oprav v bytě, by měla řešit nájemní smlouva a ta nemusí být u všech bytů stejná. Ve smlouvě by měl být odstavec týkající se práv a povinností smluvních stran.Zde by mělo být uvedeno i řešení oprav.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek