annas

Podle jakého měřitka lze určovat, které urážky na internetu jsou nevhodné a obtěžující? Pomohla by přísnější pravidla?

Narazila jsem na článek „Česká republika má prvního pravomocně odsouzeného youtubera za vulgární urážky na internetu.“

https://www.de­nik.cz/krimi/y­outuberovy-urazky-jsou-trestnym-cinem-definitivne-20170530-uixp.html

1. Myslíte, že v diskusích či jiných reakcích, kde uživatelé vystupují anonymně, je vyšší výskyt vulgarit a urážek než v neanonymních diskusích? Uvědomují si dotyční, že

a „urážky jsou důvody těch, kteří nejsou v právu.“ — Jean Jacques Rousseau

b)„urážky jsou jako falešné mince: nemůžeme zabránit, aby nám byly dávány, ale nemusíme je brát.“ — Charles Spurgeon

Zdroj: https://citaty­.net/temata/u­razka/

2. Nebo opravdu platí, „všeho s mírou, všeho do času“? Někdy jsou příspěvky mazány, jindy mají někteří zákaz vstupu, nebo se stane, že

„tí, čo prišli s krikom, v tichosti odchádzajú?“ – Milan Hollý

http://4ever.sk/tex­tovky/citaty/stran­ka-353
--

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/08/17/13/47/fe­ar-1600479_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

Zdá se, že na některých webech pravidla o slušném chování jakoby neexistovala. Zde , si myslím, že jsou dostačující. Často se mažou příspěvky, kde je použito vulgární slovo, aniž by to kohokoliv uráželo. Na druhé straně se ale vyskytují urážky, aniž by vulgární slovo obsahovaly a ty projdou. No, je to věc k diskuzi, nějakou ostrou hranici vytyčit zřejmě nelze.

Další odpovědi
aliendrone

Nejde přeci o nějakého YTčkáře vs „vaginální poradkyně“, ROFL! Jde o to že je to PRECEDENS!
To podstatné je to, jak zavřít lidem hubu, aniž by to bylo do očí bijící porušování svobody slova. :)

Ergo KONEC nadávání na politiky, konec „zlodějským Kalouskům, Babišům i ostatním“! Kdo si něco takového lajsne, musí počítat s kriminálem, no! ;) :D :D

Dem(ent)okratickým politikům se smí POUZE TLESKAT, nikoliv nadávat! Je to jako za boševika – práv a svobod máme na papíře HROMADU, v reálu POUZE jen to, co nám dovolí! ;) :D :D

ad 1 – Zcela jistě! Anonymita odstrňuje obavy z jakékoliv prasáckosti, kterou by dotyčný, pokud by nebyl anonymní NEUDĚLAL! Proč asi jsou udavači chráněni anonymitou? K demonstraci pravdivosti mého tvrzení stačí chvíli pobývat na tomto webu – hned každý pochopí, JAK TO FUNGUJE! ;) :D :D

ad 1a – Neplatí to ani obecně – dejme tomu, že označím např. Babiše jako zloděje. Každý ví, že je to pravda (vyjma úplných degešů co věří na Ježíška), jenže protože se soudům nikdy nepodařilo nic prokázat, tak JE to urážka, přestože jde o konstatování FAKTU! :D :D :D

ad 1b – Ano, s tím souhlasím. Vypíchl bych to „NEMUSÍME“! ;) :D

ad 2 – Ono je VŠEHO do času, to je prostě termodynamický zákon! Lidské „zákony“ na tom nic nezmění, fyzika (potažmo příroda) na politiku, lidskou blbost i ostatní splečenská pravidla doslova prdí. A tak je to správně! :)

Drap

Myslím, že sebelepší pravidla nedokáží vše přesně vystihnout. Něco se nám může jevit jako urážkám nebo křivé nařčení a ve skutečnosti to může být i částečná pravda. Zde je hranice velmi tenká a klikatá. Záleží také vždy na kontextu a na úhlu pohledu. Zřejmě v těchto věcech i nadále při vyhrocených případech, bude nutné rozhodnutí soudu.
1 ano, většinou to tak skutečně je. A i b, jsou pravdivé, ale i zde může být výjimka.
2 Souhlasím, skutečně to tak bývá a i na těchto stránkách jsme byli mnohokrát svědky.

zjentek

Ann, čemu se podivujete? Vždyť si článek v linku přečtěte, jutuber jí zřejmě zabil kocourka a to už je IMHO dosti silné měřítlo!

EKSOT123

Promiňte,někdy moc žvaním,a to blbě, radši bych to smazal. Každý člověk by se měl snažit,aby jeho kritika byla kultivovaná a pravdivá. A když to není,měly by na to být nějaké páky.

annas

Nevadí, někdy je ten pvní názor správnější. Když o něm začnete přemýšlet, tak už to vidíte trochu jinak.

zjentek

Aliendrone, já věřím na ježíška!?

aliendrone

Mně také nic neprokázali, věříš, že jsem 100% slušný, poctivý čověk? ;) :D

annas

Ad zjentek,

je v pořádku, že byl dotyčný potrestaný Mělo by to být častěji, aby si mnozí neuvědomovali, že na anonyma nikdo nemůže.

Jak napsal Karel Čapek – jak uvažuje anonym

„Anonym: Člověk má svou čest. Pod svým jménem bych to nepsal“.