nevzdelaneja

Podle čeho/koho hodnotit inteligenci, když pro hlupáka může být člověk chytrý, ale pro génia hloupý?

Nejlepší odpověď
annas

Vaše uvažování je příliš zjednodušené.

Podle čeho hodnotíte inteligenci? Koho považujete za hlupáka, koho za inteligentního? Dá se změřit hloupost? Sice se používají testy IQ, ale ty neměří celkovou inteligenci, ale spíš tvořivou činnost.

Hlupák může být přeneseně opakem chytráka, což nemusí s inteligencí souviset..

Génius je člověk s mimořádným nadáním, takže těžko se dá srovnávat nejen s hlupákem, ale i běžným inteligentním člověkem.

Někdy může být génius považovaný za šílence. Ale hlupák určitě není jeho protiklad.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-je-hranice-mezi-genialitou-a-silenstvim

Inteligence může být vrozená, nebo získaná, tedy spojená s učením, zkušenostmi, kulturou a je také ovlivněna prostředím, ve kterém jedinec žije.

Ale říká se, že jsou i vzdělaní hlupáci a nevzdělaní inteligenti. Doklad o ukončení studia je důležitý pro zaměstnání, ale není obrazem získané inteligence.

Nesetkala jste se s tím, že jedna osoba je slabá v matematice, výborná v hudbě, v řečovém projevu, malířství atd.?
Když někdo např. neumí matematiku, tak je hlupák? Nebo nepřibije bez problému hřebík na stěnu, ale krásně zpívá či má hezký vztah k lidem, tedy emoční inteligenci, je to hlupák?

Každý člověk je z pohledu psychologického osobností v kladném či záporném smyslu.

Ale je nebezpečné, jak tvrdil Jan Werich, když

"na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, si jen ti nejchytřejší hrají na hloupé.“

"Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém“.

Osobně považuji za důležitou sociální a emoční inteligenci, která se odvíjí od vztahu k lidem, tedy chování bez urážek, agresivity , závisti , tedy ovládání emocí atd.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne vycházíte z mylného předpokladu.

Pro hlupáka budou podle mne chytří i géniové hlupáky,
protože jim nebude rozumět.

Je vůbec nutné lidi nebo inteligenci hodnotit?
A máme právo lidi hodnotit?
Já si lidí vážím obecně (všech).

Inteligenci považuji za hodně důležitou,
ale více si cením něčeho jiného.

redy

Inteligence na naší planetě je ve svém úhrnu konstantní,
počet obyvatel však neustále stoupá. Murphyho zákony.

zjentek

Když je to podáno takto, nezbyde, než vsadit na intuici ;))

Konkrétně tady ale můžeš klidně vyjít z faktu, že génie na netu nesedí.

Mc Merkurion

… podle sebe, soudím tebe …

Tw!st

Podle průměru

marci1

Vědci tvrdí, že existuje několik návyků, které hloupí lidé mají, a ti inteligentní ne:

  1. Hloupí lidé obviňují druhé za své vlastní chyby.
  2. Hloupí lidé musí mít vždy pravdu.
  3. Hloupí lidé reagují na konflikty hněvem a agresí.
  4. Hloupí lidé ignorují potřeby a pocity ostatních lidí.
  5. Hloupí lidé si myslí, že jsou lepší než všichni ostatní. 🙂

Podrobněji ve zdroji :
Zdroj: http://zahranic­ni.eurozpravy­.cz/eu/184506-jak-poznate-ze-jste-inteligentni-hloupi-lide-maji-pet-navyku-ktere-chytri-nemaji-tvrdi-vedci/

yuko

Nejlepsi je inteligentni hlupak.