Avatar uživatele
jessica

Podat vypoved

dobry den chtela bych poradit.jsem dva mesice na nemocenske a asi od 1.12.2009 bych mela nastoupit do prace ale ja tam uz nechci jit a nevim jak to mam udelat jestli podat vypoved a nebo neprid vubec,vim ze dostanu 55 nebo jak to je ale poradte mi co mam udelat ja vubec nevim dekuji moc za odpoved a hlavne za radu diky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4761 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
hloupý honza

Dobrý den,za prvé nedostanete tzv.55 ale 53,což je okamžité rozvázání pracovního poměru z důvodu hrubého porušení pracovní kázně. Pokud tam nechcete už z jakého koliv důvodu a Vašemu budoucímu zaměstnavateli by nevadilo že máte v zápočtovém listě par.53,zkuste se domluvit ze stávajícím zaměstnavatelem,vyberte dovolenou,a ukončete to. Pokud byste se nedomluvili(rozešli jste se ve zlém)nechoďte tam,dostanete 53 a finíto.Pokud 53 nechcete a do práce nechcete,ukončete pracovní poměr dohodou,vyberte dovolenou,a buďto to vydržíte,nebo běžte zase na nemocenskou s tím že budete souhlasit s tím že se Vám ta doba bude počítat do ukončení pr.poměru.S tím par.53 ale velmi opatrně.Pokud by Vás potom budoucí zaměstnavatel vyšplouch,a nepřijal Vás, s par.53 nedostanete podporu v nezaměstnanosti a budete bez prostředků.Mnoho zdaru při řešení tohoto problému a hodně štěstí v novém zaměstnání. Honza

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Neřešte "55" nebo "53", ale napište jednoduchý dopis, ve kterém navrhujete ukončení pracovního poměru dohodou bez udání důvodů k 30.11.2009, osobně se zastavte v zaměstnání a pokuste se se zaměstnavatelem dohodnout.

Pokud by zaměstnavatel neměl ´chuť´ dohodu uzavřít, pak ještě zkuste kompromisní návrh, že netrváte na proplacení nevyčerpaného zůstatku dovolené..., myslím že vás nakonec pustí :-)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce