jessica

podat vypoved

dobry den chtela bych se zeptat kdybych nastoupila do prace 1.12.2009 a po praci bych dala vypoved musi byt taky podana poštou.A jak je to se zapoctovym listem kdyz podam vypoved 1.12. a 2.12 bych uz neprisla musi mi to dat toho prvniho.diky za radu
Doplňuji:
zravim,ja nejsem ve zkusebni dobe mam smlouvu na neurčito.vypoved bych chtela podat k 30.11.2009 a aby mi bezela od 1.12.2009.Jsem porad na nemocenské a na kontrolu jdu 1.12.2009,ale nevim jestli me doktorka jeste necha na nemocenské.Nevim jak to mam udelat ale do te prace se uz nechci vratit nevite jak na to diky za radu

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V případě, že jste ve zkušební době, není třeba podávat výpověď. Dokonce už nemusíte ani chodit. Je pouze dobrým mravem alespoň oznámit zaměstnavateli nebo i v opačném případě zaměstnavatel vám, že končíte, ale můžete skončit ve zkušební době ze dne na den a to bez udání důvodu.
Zápočtový list je povinen zaměstnavatel vám vydat po skončení pracovního poměru.

Další odpovědi
standa

Nejsem si jist, ale protože uvažujete podat ´výpověď AŽ 1.12. (nikoli poslední den v měsíci, což je naprosto běžné), tak se nejspíš nejedná o klasickou ´výpověď´ (s výpovědní dobou), ale o oznámení o ukončení pracovního poměru ve zkušební době. Jinak si moc neumím představit, že byste už 2.12. nepřišla do práce.

Ale zpět k otázce, písemnost podejte tak, abyste měla v ruce ´důkaz´, že jste ji podala:

  1. poštou doporučeně
  2. předáním v podatelně vaší firmy, kopii si nechte potvrdit
  3. předáním přímo ´šéfovi´ (rovněž proti podpisu na kopii)

Zápočtový list je vám zaměstnavatel povinen vydat PŘI skončení pracovního poměru, ale v tomto konkrétním případě, to zaměstnavatel nemůže zvládnout, takže si do zmiňované písemnosti napište, že žádáte o zaslání zápočtového listu do místa bydliště, a to v co nejkratší lhůtě.

Reakce k „doplnění“ otázky:

  • už jsem vás identifikoval, vy jste zde na toto téma psala už asi 5× 🙂
  • myslím, že jsem vám již několikrát radil, prosím podívejte se na níže uvedený odkaz, který vede k jedné z posledních odpovedi na vaše otázky a problémy
  • a ještě bych měl jednu praktickou připomínku, nepište v téže věci nové otázky, ale snažte se využít možnosti DOPLNĚNÍ, aby vzájemná korespondence k témuž tématu byla u jedné otázky

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/podat-vypoved-4