Angi-Shy

Pod cim najit toto v ceskem e-shopu?

www.wish.com/sha­re/7118bpksza toto bych chtela sehnat nekde na ceskem trhu jelikoz z teto uvedene stranky jsem si uz poridila asi treti druh a zadnej s nich nebyl kvalitni nebo prestal po tretim pouziti fungovat…co cekat, ze te stranky taky uz zadnou elektroniku nikdy neobjednam! Kazdopadne nutne potrebuju nekde sehnat takovouto brusku/vrtacku ci jak to nazvat. Ma ti vymenny nastavec pro pilky, vrtaky, brusky, lestidla atd a pouzivam to k rucni tvorbe jako treba zbrusovani hmoty, vyhlazovani ocnich dulku panenek, tvarovani drevenych miniatur atd, takze nechci zadnou mega vrtacnu ale takovouto mensi obdobu. Ovsem nemam ani tucha jak se tento pristroj nazyva. V anglictine je to vedeno jako drill nebo grinder, ale v prekladu vrtacka nebo bruska tomu opravdu neodpovida. Neporadil by nekdo jak se to nazyva a kde to v ceskem eshopu sehnat? Hlavne aby to melo vymenny nastavec uvnitr na ruznou sirku tycky, na ktere vsechny nastroje jsou. Nastavce mam, ale aby nebyl uvnitr jedinej zabudovanej na pevno.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hledej to od názvem „přímá bruska“. Co se týká funkčnosti" tebou pořízených výrobků, tak jestli pořizuješ vercajk v cenové hodnotě 500Kč (včetně příslušenství), nemůžeš se divit, že to nic nevydrží. Přístroje se totiž dělí na 2 kategorie – hobby a profi.

Ty první v podstatě znamenají, že to „umí vrčet“ (chvíli) – a to je asi tak všechno (tu a tam můžeš narazit na čestné vyjímky, které ovšem pouze POTVRZUJÍ toto pravidlo).

Ty z řady „profi“ jsou určeny pro řemeslníky, kteří se jejich používáním živí (a z tohoto titulu jednak mají vyšší výkony, druhak musí něco vydržet a za třetí existuje pro ně i servis). Ovšem je to „trochu jiná“ cenová liga. V tomto případě např. https://www.al­za.cz/hobby/bos­ch-ggs-28-c-professional-d5456137.htm – povšimni si nejen 10× vyšší ceny, ale i zhruba 4× vyššího výkonu (600W) – s tím už „něco nablbneš“! ;) :D

Podotýkám, že cena je BEZ dalšího příslušenství, nicméně to už jak píšeš máš. (neboj, časem si i to koupíš POŘÁDNÉ profi kvality, jestli budeš mít zájem o skutečnou provozuschopnos­t/funkčnost/pou­žitelnost)!! Hobby nářadí nech žabařům. ;) :D :D :D

(BTW – existují značky, které prakticky dělají POUZE profi přístroje – Festool (dříve Festo) nebo DeWalt apod., pak také značky, které dělají jak hobby tak profi řadu – typicky právě Bosch.)

Další odpovědi
Edison

Přímá, nebo modelářská bruska.

Aliendrone se plete (vyjímečně) Ty kategorie jsou tři: 1. profi – Vydrží rok velmi intenzivní práce, 2. hobby – vydrží dýl, ale podtatně méně intenzivní práce, profi by vydržela věky, 3. china – Vydrží maximálě – v tom nejlepším případě – jednu operaci.

JájsemRaibek

V Lídlu to prodávaj, myslím, že se to jmenuje jemná bruska. Zkusím se podívat na jejich web a dohledat to.

https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Jemna-vrtaci-bruska-PFBS-160-B2/p100236911

Dochy

Hledej pod hesly „modelářská bruska/frézka/vrtač­ka“. Pokud vím, tak Dremel se v této oblasti bere jako standard – lze dokoupit další příslušenství. Možná ještě Proxxon, ale tam si nejsem jist (může být i lepší, ale opravdu nevím). Ty „noname“ značky často nejsou kompatibilní ani sami se sebou (vím o čem mluvím, už jsem měl v ruce 3 noname frézky, některé i ze značkových obchodů, a opravdu jsou na h… nevydrží, kleštiny bývají excentrické, dostupná další výbava k nim nesedí). Ty značkové jsem sice v ruce ještě neměl, ale dal bych jim šanci. (Od Dremelu mám plynovou minipáječku a s tou jsem spokojen)

dubraro

Minibruska, mikrobruska, modelářská bruska, modelářská vrtačka… Často se také nazývá jménem jejich nejznámějšího výrobce Dremel.

aliendrone

Sakra… s politováním musím uznat, že na třetí kategorii nářadí (uvedenou Edisonem) jsem nepamatoval! Chjo, jdu s brekem spát! ;) :D :D

JájsemRaibek

A ještě se podívej na obchody s elektronikou, myslím tím rádiotechnik apod. Používá se to na vrtání malých dírek na plošných spojích apod. U nás je obchod – radiotechnik a mají to tam.

Arne1

A nemají tam náhodou to samé co prodávají číňané ?

cochee

Jasněže je to totéž, ale je zde nesrovnatelně snadnější reklamace, přineseš to do obchodu a „hodíš jim to na hlavu.“ Zkus toto udělat se zbožím koupeným v čínském éšopu 🙂 Mimochodem, zde konkrétně: https://www.ges­.cz/cz/naradi-antistatika/e­lektricke-naradi/vrtacky-a-frezy/SKA3.html – třeba. Sám mám tu nejlevnější z té stránky, včetně úplně stejné plexisklové krabičky se třemi kleštinami a třemi brusnými nástroji, akorát si nemůžu vzpomenout, zda jsem ji taky kupoval v Číně anebo tady, ale myslím si, že v Česku, akorát u konkurence. V ceně není zdroj, úspěšně jsem použil napáječ z vyhozené inkoustové tiskárny, ani jsem nemusel upravovat konektory.