dust8

Počítají krokoměry i malé kroky např. staré osoby, či jen pokud má krok určitou minimální vzdálenost, jinak neměří?

Možná že jde nastavit vzdálenost pro měření kroku individuálně?

Nejlepší odpověď
anonym

ne nejde to nastavit. Krokoměry mají specifickou metodu na rozpoznání chůze, tedy jakési pravidelnosti charakteristického pohupování při obvyklé chůzi.Pokdu se z toho nějak odchýlíš tak ti kroky započítá nepřesně nebo vůbec. Takže nějaké rychlé stepování krátkými kroky ti k lepšímu výsledku moc nepomůže, spíš to dopadne tak že krokoměr v takovém případě vůbec nerozpozná chůzi a nezapočítá nic 🙂 Když se to nesnažíš podvádět funguje to statisticky dobře …

Další odpovědi
nyjono

Krokoměry nefungují na principu měření délky kroku.
Jak píše geOrge, reagují na puhupování při přenášení váhy těla typické pro chůzi.

elkon

Při nastavování krokoměru je nutné v nastavení zadat délku kroku osoby, která ho bude používat a také váhu. Jinak by to logicky neukazovalo dobře. Krokoměr pak dále ukazuje kromě kroků ještě spálené kalorie a ušlou vzdálenost v kilometrech. Pokud zde někdo píše něco jiného, krokoměr nikdy neviděl.