xyxyxx

Počítá se v zaměstnání nárok na dovolenou i včetně výpovědní lhůty ?

Dobrý den, když jako zaměstnanec dávám výpověď např. v květnu, ale kvůli výpovědní lhůtě pracuji až do konce července, počítá se mi poměrný nárok na dovolenou z 5 měsíců nebo ze 7 měsíců i s výpovědní lhůtou ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě nárok je za celou odpracovanou dobu, včetně doby výpovědi. Dříve to bylo vždy 1/12 ročního nároku za každý ukončený měsíc, nyní se dovolená počítá na hodiny za odpracované hodiny, takže je to složitější, účetní vám to dopočítá, až bude znát datum ukončení PP, ale orientačně počítejte se 7/12 ročního nároku.

Zdroj: https://www.fi­nance.cz/dane-a-mzda/kalkulacky-a-aplikace/dovolena/