Marty Koller

Počítá se to jako rvačka? Když se s nikým neperete a dáme mu jen pěstí nebo jeden kop?

Když vás třeba někdo hodně naštve a něco vám provede a vy mi dáte jednu pěstí nebo jeden kop. Počítá se to jako rvačka? Nebo ne? Třeba když vás někdo začne napadat a vy mu dáte jednu ránu KO.

Odpovědi
Drap

Ne rvačka to neni, Takový termín snad v žádném zákoně neni. Je to trestné klasické napadení.

_Bůh_

Podle trestního zákoníku jsou na rvačku potřeba tři lidé.
Napadení na veřejnosti se hodnotí jako výtržnictví. V jednočinném souběhu může také nastat trestný čin ublížení na zdraví, pokud osoba vyžaduje lékařské ošetření.

Marty Koller

Bůh: není to napadení. Já myslel když někdo někoho napadne a ten druhý člověk se ubrání pěstí chápeš?

_Bůh_

Ten kdo útočí, se dopouští výtržnictví, ten který se brání, jedná v obraně a není trestně odpovědný.
Napadení není termín, který by byl upraven trestním zákoníkem, blíže moje odpověď výše.

Marty Koller

Drap: není to napadení pokud on nezačne napadat.