e1232851@trb

Počítá se mi doba do odpracovaných roků pro důchod?

Ahoj,
dokončil jsem VŠ (ing) a podal jsem si přihlášku a dostal jsem se ještě na další obor (navazující studium), ale mám momentálně nabídku práce. Chci se zeptat kdybych neukončil studium (kontrola bude probíhat v červnu 2018) a chodil do práce, bude se mi počítat rok v práci do odpracovaných roků pro důchod? (Nebo se to počítá jako doba studia – ještě nemám 26let)

(Kdybych byl nadále student byla by pro mě výhoda např.: levnějšího MHD…)

Nejlepší odpověď
ivzez

Pro vznik nároku na důchod se nesledují pouze
„odpracované roky“, ale doba důchodového pojištění.

Jde-li o práci, z níž se bude odvádět sociální pojištění
(jeho součástí je důchodové pojištění), započte se doma
zaměstnání jako doba důchodového pojištění.

Další odpovědi
autacek

Zůstaň studentem, myslet dnes v Tvém věku na to, co bude a jak se bude počítat za 40–50 let je sice zodpovědné, ale žiješ dnes a za tu dobu bude takřka se 100% jistotou všechno jinak.

Tvůj dotaz je navíc zmatený, neb rozhodující pro účast na důchodovém pojištění je to, zda-li je placeno, klidně při tom můžeš i studovat. Jestli jsi zaměstnaný, nebo či při škole podnikáš, pokud vše stíháš, pro tento účel jedno jest.