Kanovka

počet slepic na 1 kohouta

chtěla bych se zeptat, kolik by asi tak mělo být maximálně slepic na jednoho kohouta, aby se z vajec mohli líhnout kuřata
Doplňuji:
pokud bych jich měla i třeba sto? či dvěstě?

Nejlepší odpověď
arygnoc

kohout stačí jeden.

Nebojte, stihne všechny slepičky.

Víc kohoutů může dělat neplechu, budou se věnovat víc boji mezi sebou jako slepičkám.

Doplněna:

Tak to je jiná.
poítam, že ne všechny budou v jednom kurníku.
ak na jeden kurník 1 kohout.

Další odpovědi
tom004

Nevím jestli je na to nějaká tabulka,nebo doporučení.U nás to bylo,jeden kohout,12 slepic.

žolik

jednoho kohouta víc né,dva kohoutina jednom smetiští se nesnesou.Můžete mít třeba třista slepic.

Zdroj: žolík

Hykam

Tom004 má pravdu na jednoho kohouta 10 – 12 slepic.

michael69

100 či 200 slepic?!!! To je malá drubežárna a né hejno slepic s kohoutem.Jeden kohout klidně 20 slepic a více,ale 100 až 200,je pitomost.To byste musela rozdělit na více hejn a ta musela od sebe oddělit,protože kohouti si velice tvrdě chrání svá teritoria a mezi sebou se perou na život a na smrt.Podotýkám,že se běžně postaví naprosto nebojácně i člověku a zautočí.Jsou nebezpeční malým dětem,protože je mohou zranit v obličeji.To aby se Vám líhla kuřata,musí být samozřejmě kohout v hejnu,ale hlavně nějaká slípka ,která na vejcích bude potřebný čas sedět a musí se jí také chtít.Musí začít kvokat a podle toho poznáte,že chce mít děti.

Kanovka

vím, že bych ty slepice měla nějak rozděli, šlo mi hlavně o to, po kolika je rozdělit, ke kuřatům bych už použila umělou líheň