simsalabim

Počet nohou – matematická úloha

Tohle není můj domácí úkol 🙂, ale přišlo mi to e-mailem a chci se s vámi podělit. Tak kdo napíše správnou odpověď jako první?

V autobuse sedí 7 dívek.
Každá dívka má 7 batohů.
V každým batohu je 7 velkých koček.
Každá velká kočka má s sebou 7 malých koťátek.
KOLIK JE V AUTOBUSE NOHOU, JESTLIŽE NEPOČÍTÁME ŘIDIČE?

P.S: Je to matematická úloha, není to žádný chyták.

Nejlepší odpověď
anonym

bude to 10990. Postup je následující:

  1. Nejprve uvažuji nad koťaty – kolik jich je? Vím, že v jednom batohu jich je 49 (7 koček v batohu x 7 koťat). Batohů je 49 (7dívek x 7batohů). Koťátek je tedy 49 × 49, tj. 2401. Každé má 4 nohy, tj. dohromady 9604.
  2. Teď kočky. Každá dívka má 7 (batoh) x 7 (v jednom batohu), tedy 49 koček. Dívek je 7, takže 49 × 7 = 343 koček. Každá má 4 nohy. 343 × 4 = 1372.
  3. No a nakonec dívky. 7 × 2 = 14 nohou.

No a součet? 9604 + 1372 + 14 = 10990.

Autor: pu®

Další odpovědi
annas

Barbakán vypočítal. Vzpomínám si, že já jsem už někdy dávno tuto úlohu vkládala.

Miroslavst

10.990 nohou

kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-je-celkem-nohou-v-autobuse

annas

Kropítko, jste šikovnější než já. Nemohla jsem tu hádanku najít. Děkuji.

led

pozor na názvoslovie:
(7*2)=nohy diečat=x=14
(7(dievčatá)7(ba­tohy)7(kočky)*4la­by)=laby veľkých kočiek
(77774)=laby mlá­ďat

1. varianta: 14 nôh + 10976 láb
2.varianta: laby sú nohy, tj 10990

annas

Miroslave, vzpomínám si, že Vy jste ty nohy tehdy počítal.

Miroslavst

Ano počítal jsem je tehdá i nyní. Nyní jsem uvedl jen výsledek výpočtu.

annas

Poznámku jsem vložila ke své odpovědi, jenže mezitím ji tazatelka uzavřela, takže dodatek se neobjevil.