annas

Kolik je celkem nohou v autobuse?

Hádanka potřetí.

Roztomilá kočičí hádanka.

V autobusu jede 7 děvčat, každé děvče drží 7 tašek. V každé tašce je 7 velkých koček, každá velká kočka má 7 koťat. Všechny kočky mají 4 nohy.

Zkuste počítat sami a nehledat předem odpověď na internetu.
Doplňuji:
Miroslavste, já Vás zakousnu. Moc brzy jste uvedl svou správnou odpověď.

Výpočet jste napsal do diskuze – tedy 10 990 nohou děvčat, koček a koťat + 2 nohy řidiče.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Bumbesi, to je hodně málo 🙂
7 děvčat 14 noh, 7 děvčat drží každá 7 tašek, tj. 49 tašek a vkaždé tašce je 7 koček a každá kočka má 7 koťat.
Celkem to je 10990 noh, ale pozor je tu ještě jeden háček a můj výsledek je tedy:

10.992 noh je celkem v autobuse.

Bumbesi, nedoplňuj odpověď, udělej alespoň čáru. 🙂

Další odpovědi
Bumbes

1386 + 2 nohy řidiče
RE: Miroslavst
je pravda že se mi vytratila jedna sedmička:
7×7×7×7×4+(2×­7)=9618 +2 řidič
ale ve tvém výpočtu mi vychází:
8×7×7×7×4+(2×­7)=10990 +2 řidič
a teď jsem z toho jelen, asi si dám kafe, aby se mi trochu prokrvila mozkovna…

kropitko

Kousat do Miroslava,no Annas,to jsem si tedy o Vás nemyslela.dddd

kropitko

A co když je to chyták…tam je že všechny kočky mají 4 nohy??!!

Bumbes

… tak už mi to myslí rychleji.
těch 9604 noh by měly být nohy pouze koťat, „jak píšeš“ ještě je třeba přičíst nohy koček, holek a případně řidiče.

kropitko

Bumbes kafe jsem zkoušela a nepomohlo…
A co když tam byli dva řidiči a průvodce???

Bumbes

já měl beznohé kočky …

kropitko

To já asi taky,ale jestli to byl chyták,tak nohy měla asi jenom jedna.

1popelka1

Mě to vyšlo jako Miroslavovi, za předpokladu, že děvčata mají 2 nohy a zvířectvo 4 🙂

kropitko

Hele mě ta matematika fakt nejde,ale vyšlo mi taky víc než Bumbesovi,ale pořád jinak,než tobě Miroslave,ale já jsem na matiku fakt úplně pitomá. Přemýšlela jsem,že bych se zeptala manžela,ale ten je zalezlej v garáži a to je moc daleko…takže se nechám podat…

Miroslavst

Já to počítal tak, že:
7 děvčat=14N
7 D drží 7 tašek=49 tašek
v každé tašce 7 koček= 49×7=343 velkých koček
343 velkých koček má 7 koťat=2401 koťat
14 noh dívek
343 velkých koček mám 1372 noh
2401 koťat má 9604 noh
celkem tedy 14+1372+9604=10990 noih a plus ještě ty dvě řidiče.

kropitko

Hele když píšu,že matiku neumím,tak neumím,tak jsem si to spočítala tak,že jsem jen násobila a pak přičetla ty nohy holek a koček a vyšlo mi 9 618,bez řidiče,ale jak píšu,já jsem na to tele,ani jsem se moc nesnažila to pochopit. Budeš to mít správně…