Zvědavý

Po kolika odpracovaných dnech už má člověk nárok na první výplatu v nové práci?

Nejlepší odpověď
ivzez

Mzda je splatná po vykonání práce v následujícím kalendářním měsíci.
(Obdobím splatnosti je celý následující kalendářní měsíc.)

Nárok na mzdu vznikne po první odpracované hodině (i kdybyste skončil
už první den, musel by Vám zaměstnavatel zaplatit i za těch pár hodin).

Další odpovědi
gecco

Zákoník práce, 262/2006 Sb., §113, odst. 4, cituji:
„Zaměstnavatel je povinen v den nástupu do práce vydat zaměstnanci písemný mzdový výměr, který obsahuje údaje o způsobu odměňování, o termínu a místě výplaty mzdy, jestliže tyto údaje neobsahuje smlouva nebo vnitřní předpis. Dojde-li ke změně skutečností uvedených ve mzdovém výměru, je zaměstnavatel povinen tuto skutečnost zaměstnanci písemně oznámit, a to nejpozději v den, kdy změna nabývá účinnosti.“
😉

Kepler

Mzda je splatná po vykonání práce, a to nejpozději do konce následujícího kalendářního měsíce (§141 zákona č. 262/2006 Sb.). Existují však jisté výjimky.
https://www.vy­plata.cz/vypla­tamzdy/poskyto­vanimzdyaplatu­.php
Citovaný zákon nestanoví zaměstnavateli povinnost vyplatit zálohu na mzdu na požádání zaměstnance, jde tedy o dobrovolné a svobodné rozhodnutí zaměstnavatele. Mimořádnou zálohu na mzdu je možné dohodnout, ale záleží na vstřícnosti zaměstnavatele.

pepe88

Je i varianta po 14 dní odpracovaných vyfasuješ zálohu,často to provozují agentůry proto jsou všichni snima spokojený hlavně cizinci.