Frogman

Po kolika letech se medúza vrací do své mladé fáze?

Snad jediný živočich, který je nesmrtelný, protože se ve stáří vrací do své mladé fáze a takto pořád dokola. Zajímalo by mě, kolik let takovýto cyklus trvá. Nevíte někdo? :)

Nejlepší odpověď
annas

„Životní cyklus medúzy
Medúzy mají komplexní životní cykly, ve kterých procházejí ne méně než šesti různými vývojovými stádii. V následujících diapozitivech vás zavedeme životním cyklem medúzy, od oplodněného vajíčka až po dospělého,“.

https://www.thou­ghtco.com/life-cycle-of-a-jellyfish-4112280

"Turritopsis dohrnii je oficiálně známá jako jediné nesmrtelné stvoření. Tajemství věčného života, jak se ukazuje, nespočívá v tom žít opravdu dlouho. Souvisí to všechno se zralostí, či spíše jejím nedostatku.

Nesmrtelná medúza žije a poté, co čelí normální cestě umírání, se místo toho rozhodne vrátit k sexuálně nezralé fázi.

Ukazuje se, že jakmile se dospělá forma 4,5 mm rozšířeného druhu Turritopsis dohrnii množí, nezemře , ale transformuje se zpět do stavu mladého polypu.

Meduzí chapadla se zatahují, jejich těla se smršťují a potopí se na dno oceánu a znovu začínají cyklus. Při pozorování v laboratořích procházejí všichni návratem dospělí Turritopsis. A ne jen jednou: mohou to dělat znovu a znovu.

Jediným známým způsobem, jak mohou umřít, je to, že je konzumuje jiná ryba, nebo pokud želé uhyne. Nicméně, je ještě mnoho záhad obklopujících tutu medúzu.

Jde o jeden druh, medúzy, , proces návratu z dospělé fáze do polypu nebyl dosud pozorován v přírodě, jen několikrát pouze v laboratorním prostředí.

https://immortal-jellyfish.com/

Rok se neuvádí, jen velikost, jak je napsané, nejde o stáří, ale zralost medúzy.

Další odpovědi
dubraro

Vzhledem k tomu, že medúz je mnoho druhů, bude pravděpodobně i délka jejich životních cyklů různá.