Kepler

Po kolika kilometrech nepřetržité jízdy za volantem cítíte potřebu odpočinku?

Zatáhli byste non stop až k Jadranu?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokaždé jinak. Záleží na mnoha faktorech-

Další odpovědi
ReHu

Nejde ani tak o km jako o čas. Letos jsem jela z Německa, kupodivu nás chytla sněhová kalamita, jedinou noc, co letošní zimu chumelilo a jela jsem 12 hod v kuse. jen čůr pauza na benzince.
Prvních 250 km průměrná rychlost 40 km/hod. Jelo se plynule, ale pomalu.
Normálně to jezdím cca 6–7hod, podle provozu.

ElonMusk

Při posledním roadtripu jsme se ve čtyřech střídali po 3–4 hodinách jízdy. Non-stop k Jadranu si myslím, průměrný řidič zvládne, pokud započítáme kratší pauzy na benzince/odpo­čívadlech.

Hufnágl

Před 30 lety jsem jel do Kolína nad Rýnem 9 hodin, pouze s jednou přestávkou na dotankování a použití WC. Dnes vzdálenost 350 km jedu i 7 hodin s několika přestávkami. Holt tělo už stárne a rychlé auto nemám.

da ny

Nejsem hazardér, ani blázen :) (nějaký čas neřídím).
My ženy jsme často na cestách „učůranější“…
Děláme zdravotní pauzy, po 2 hodinách protáhneme kostru, rozproudíme krev..
50% Čechů a středoevropanů má některou z genetických mutací krve, které zvyšují možné riziko tromboz (mám 2 z 5 obvyklých)­...... Navíc mám na krku i rizikový věk :D

cukrar

Nonstop, bez zastávky to nezvládně nikdo.
Přestávky dle situace a nálady.

Pepa25

Nejde o km, ale o dobu jízdy. Za mě: po 2–3 hodinách malá pauza, po max. 4–5 velká nebo střídání. Samozřejmě záleží také na věku řidiče a podmínkách.